Gdzie produkuje się Rainbow?

Urządzenie jest produkowane od ponad 80 lat przez firmę REXAIR LCC w miejscowości Troy, w stanie Michigan w USA.

 

Jak działa urządzenie?

To urządzenie czyszcząco-filtrujące z hydrosystemem. Filtr wodny opiera się na pracy separatora, który jest głównym patentem firmy. Separator wytwarza potężną siłę odśrodkową, która zapewnia najskuteczniejszą na świecie siłę ssania - 4,8 m3 na minutę. Separator oddziela kurz i brud od powietrza, wbijając go w taflę wody. Niezamaczalne cząsteczki wyłapuje filtr antyseptyczny hepa, którego żywotność  wynosi 4-6 lat. Połączenie pracy separatora i antyseptyki zapewnia skuteczność wyłapywania zanieczyszczeń na poziomie ok. 99%. 
 

Jaka jest gwarancja na Rainbow?

Producent udziela 9-letniej gwarancji na silnik i elektroniczny kontroler oraz 4 lata na akcesoria. Żadna firma produkująca tego typu sprzęt nie daje takiej gwarancji.

 

Jaka jest dostępność części zamiennych do Rainbow?

Mamy dostępne wszystkie części do modeli e1 i e2.  Niestety producent zakończył produkcję części do starszych modeli sprzedawanych na terenie polski D3 i D4, dlatego właściciele w/w modeli powinni skontaktować się z nami w celu ustalenia terminu bezpłatnego przeglądu.

 

Czy jest możliwość wymiany starego modelu na nowy?

Tak, jest taka możliwość. Więcej informacji można znaleźć tutaj >>

 

Rainbow można kupić na raty?

Tak, istnieje taka możlwość.

 

Ile kosztuje prezentacja urządzenia Rainbow?

Nasze prezentacje zawsze są bezpłatne i niezobowiązujące.

 

Czy można kupić w Państwa firmie akcesoria do Rainbow?

Oczywiście, w przypadku zainteresowania akcesoriami Rainbow, nasz przedstawiciel może zaprezentować ich działanie podczas darmowej i niezobowiązującej prezentacji.

 

Czy Rainbow jest przeznaczone tylko dla alergików?

Rainbow przeznaczone jest dla wszystkich, dla których nie jest obojętne to, jakim powietrzem oddychamy w domu. Rainbow ułatwia usunięcie takich zanieczyszczeń jak kurz, pleśń, smog, roztocza, alergeny, pyłki i sierść zwierząt.

 

Rainbow odkurza tylko dywany?

Urządzenie Rainbow jest wszechstronnym urządzeniem czyszcząco-filtrującym, przeznaczonym  do wszystkich powierzchni i znajdzie zastosowanie zarówno  w małych pomieszczeniach, jak i dużych domach. Nie tylko odkurza, ale usuwa wszelkie zanieczyszczenia, smog, pleść, grzyby, alergeny, oczyszcza, jonizuje i nawilża powietrze.

 

Gdzie znajdę instrukcję do modelu Rainbow E2 Black?

Instrukcja do E2 Black znajduje się tutaj >>

 

Czy można samemu rozbierać na części urządzenie Rainbow?

Nie można samemu dokonywać żadnych napraw ani czynności konserwujących. W tym celu należy się zgłosić do serwisu Rainbow (jeżeli uszkodzona część jest objęta gwarancją, usterka zostanie usunięta bezpłatnie).

 

Kiedy należy zgłosić się do autoryzowanego serwisu?

Zawsze, kiedy nasz Rainbow zachowuje się niepokojąco, pracuje głośniej niż zwykle, wydobywa się z niego kurz, brakuje siły ssącej lub przerywa w czasie pracy.

 

Czy obsługa Rainbow jest skomplikowana?

Nie, obsługa jest bardzo prosta, trzeba tylko pamiętać o paru istotnych rzeczach przy sprzątaniu (czyszczenie separatora), a sprzęt będzie służył nam bezawaryjnie wiele lat.

 

Czym jest filtr HEPA i do czego służy?

HEPA (ang. high efficiency particulate air filter) jest wysokosprawnym filtrem powietrza służący do dezynfekcji powietrza. Filtr HEPA w Rainbow służy wyłapywaniu mikrocząsteczek kurzu, który nie jest zatapialny w wodzie. W celu maksymalizacji działania Rainbow, filtr należy skontrolować co 2 lata i w razie potrzeby wymienić na nowy.