< powrót do listy artykułów

Dobry odkurzacz

Dobry odkurzacz

Utrzymanie odpowiedniej czystości w mieszkaniu oraz pomieszczeniach użytku codziennego ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Kurz unoszący się w powietrzu oraz zalegający na powierzchni mebli jest nieprzyjemny dla oka i podrażnia drogi oddechowe. Wdychając zakurzone powietrze, wprowadzamy do organizmu pyłki, roztocza, pleśń i bakterie. Osoby z alergią, doświadczają bardzo dokuczliwych dolegliwości w postaci kataru, kichania i łzawienia oczu. Nawet jeśli nie jesteśmy uczuleni, wdychanie dużej ilości odpadów organicznych jest dla człowieka szkodliwe.
 

Odkurzacze klasyczne pomagają pozbyć się widocznego brudu i znacznie ułatwiają utrzymanie porządku. Jednak filtry w nich zastosowane są papierowe lub tkaninowe i szybko się zapychają. W wypadku zapchanego filtra zbierany kurz na nowo dostaje się do środowiska domowego. Całkowite pozbycie się zanieczyszczeń, możliwe jest tylko w przypadku odkurzacza z filtrem wodnym.

Jak działa filtr wodny?

Wodne odkurzacze firmy Rainbow, posiadają filtr wodny, do którego w trakcie odkurzania dostaje się kurz. W zbiorniku za pomocą separatora powstaje wir o prędkości 32.000 obrotów na minutę, przez co kurz osadza się na dnie zbiornika. Drobny pył z powietrza przechodząc przez filtr wody, dostaje się do neutralizatora HEPA, który jest w stanie zatrzymać kurz o grubości 230 razy mniejszej niż ludzki włos. Strumień powietrza poddany obu etapom zostaje oczyszczony do 99,9%. Po zakończeniu odkurzania należy pozbyć się wody ze zbiornika, wylewając ją do kanalizacji.

Dwa tryby – więcej możliwości

Silnik odkurzacza Rainbow posiada funkcje pracowania w dwóch trybach – na niskich lub wysokich prędkościach. Odkurzacz pracując na wysokich obrotach, pozwala na przeprowadzenie dogłębnego czyszczenia w całym pomieszczeniu. Praca w trybie ekonomicznym umożliwia nawilżenie i oczyszczenie powietrza. Odkurzacz wyrzuca zawiesinę wodną, która osadzając się na cząsteczkach kurzu, powoduje ich opadanie. Dzięki tej funkcji możliwe jest pozbycie się kurzu również z powietrza. Pomieszczenie pozostaje czyste na dłużej, a my możemy cieszyć się nawilżonym i świeżym powietrzem.

Wielofunkcyjność w użyciu

Dodatkowe akcesoria pozwalają na odświeżenie pościeli, czyszczenie mebli, tapicerki samochodowej, pozbycie się plam oraz sierści zwierzęcej. Wymienne dysze świetnie spisują się przy czyszczeniu trudno dostępnych miejsc, takich jak listwy przypodłogowe czy wąskie szczeliny między segmentami. Elektryczna szczotka Power Nozzle znajduje się w podstawowym wyposażeniu odkurzacza. Dzięki niej możliwe jest wyczyszczenie twardych powierzchni np. płytek ceramicznych lub terakoty. Aby pozbyć się kurzu z delikatnych powierzchni np. kwiatów, wystarczy użyć specjalnej dyszy, która nie uszkodzi roślin, a nawet dodatkowo je nawilży.

Precyzja i bezpieczeństwo

Dzięki silnikowi Hurricane urządzenie pracuje z bardzo dużą mocą, co w efekcie skraca czas sprzątania. Nawet bardzo mocno zabrudzona powierzchnia, nie będzie stanowić problemu dla kondycji silnika. Wbudowane reflektory LED oświetlają odkurzaną powierzchnię, umożliwiając dokładne czyszczenie nawet w ciemnych pomieszczeniach. Wygodny uchwyt pozwala na swobodne przemieszczanie urządzenia. Dodatkowe zabezpieczenie w postaci gumowego zderzaka ochroni meble przed ewentualnym obiciem. Wymiana końcówek w zależności od rodzaju czyszczonej powierzchni jest bardzo łatwa i szybka.

Czyste powierzchnie, czyste powietrze

Odkurzacz wodny Rainbow, wyposażony jest w zbiornik z wodą, który trzeba napełniać przed użyciem i opróżniać po zakończonej pracy. W przypadku znacznej ilości zabrudzeń może być potrzeba kilkukrotnej wymiany wody w trakcie odkurzania. Jakość czyszczenia jest nieporównywalnie lepsza niż w przypadku zwykłych odkurzaczy. Osoby zmagające się z alergiami zauważą znaczną różnicę, przebywając w pomieszczeniu wolnym od kurzu i alergenów. Okres gwarancji wynosi 9 lat na silnik oraz 4 lata na akcesoria do odkurzacza. Odkurzacze wodne Rainbow są niezastąpione w walce z brudem. Dzięki nowoczesnym technologiom Twoje mieszkanie może być czystsze niż kiedykolwiek.

< powrót do listy artykułów