< powrót do listy artykułów

Odkurzacz Rainbow cena

Odkurzacz Rainbow cena

Wybór urządzeń gospodarstwa domowego nie jest łatwym zadaniem. Istnieje wiele ofert, ceny są zróżnicowane, dlatego warto przeanalizować funkcje najlepszego produktu. Takim wydajnym urządzeniem jest przedstawiciel separatorów odkurzaczy segmentu premium – Rainbow. Ponosząc koszty zakupu odkurzacza Rainbow cena będzie adekwatna do osiąganych korzyści i zadowolenia z dobrego ulokowania swoich funduszy.

Na czym polega innowacja systemu Rainbow?

Historia tych odkurzaczy z separatorem sięga ponad 80 lat. Pierwszym w tej klasie był pomysł firmy Rexair, która zrobiła odkrycie na rynku urządzeń do czyszczenia i zmieniła pomysł na usuwanie kurzu. Jaka jest innowacja tego systemu? Twórcy Rainbow zrezygnowali ze zwykłych worków na zanieczyszczenia. Zamiast tego w projekcie zastosowano zasadę wirowania i filtrowania. W 1936 roku technologię separacji połączono z przyjaznym dla środowiska filtrem tzn. zwykłą wodą. Separator odśrodkowy innowacyjnych urządzeń Rainbow wiruje wodę z prędkością do 32 000 obr / min).

Co to oznacza? Większość cząstek takich jak kurz, pyłki roślin przedostaje się do filtra wodnego, zbierają się w pojemniku. Reszta niewielkich pozostałości kurzu jest wyłapywana przez uzupełniający filtr HEPA, który jest w stanie zatrzymać prawie 100% zanieczyszczeń. Ale możliwości Rainbow nie kończą się na tym. W arsenale funkcji urządzenia jest jonizacja i nawilżanie powietrza, zbieranie różnych cieczy znajdujących się na powierzchni, czyszczenie różnego rodzaju wykładzin podłogowych. Ponadto producent zadbał o możliwość aromatyzacji powietrza dzięki dodawaniu olejków zapachowych do zbiornika. Odkurzacz Rainbow zapewnia bezpieczne czyszczenie delikatnych powierzchni, sof, foteli itp.

Specyfikacje techniczne odkurzacza Rainbow

Najważniejsze z nich to: moc systemu, przełącznik znajduje się bezpośrednio na uchwycie. Użytkownik może zmienić moc ssania w ciągu sekundy i przejść od czyszczenia dywanu o długim włosiu, do usuwania kurzu z cienkich zasłon, a nawet kwiatów. Pobór mocy Rainbow jest bardzo ekonomiczny: zużycie energii przy maksymalnym obciążeniu wynosi tylko 800 watów. Podczas czyszczenia delikatnych powierzchni lub w trybie oczyszczania powietrza wskaźnik jest jeszcze mniejszy - 250 watów. Odkurzacz wyposażono w silnik Hurricane wyprodukowany na technologii reluctance, posiada dużą siłę, dzięki czemu może wykonać wszystkie czynności dla osiągnięcia czystości w domu. Nic dziwnego, że odkurzacz Rainbow cenę ma wyższą niż tradycyjne urządzenia nieposiadające zaawansowanych technologicznie rozwiązań.

Dostępna strefa czyszczenia

Rainbow ma kabel zasilający 6,34 metra, dodając do tego 2,14 metra węża elektrycznego pozwala uzyskać odkurzacz, który może czyścić powierzchnie w promieniu do 8,48 metra od wylotu. Innymi słowy, okrąg o powierzchni 226 metrów.

Czas działania bez wymiany wody

Ten wskaźnik zależy od zanieczyszczenia powierzchni. Pojemność zbiornika wody Rainbow wynosi od 2,3 (standardowo) do 3,7 litra (przy zakupie powiększonego). Podstawowa objętość jest zwykle wystarczająca do użytku domowego. Kupowanie powiększonego zbiornika ma sens, gdy pomieszczenia ulegają dużym i częstym zabrudzeniom, jest to przydatne przy czyszczeniu powierzchni biurowych.  

Jakość czyszczenia gwarantowana przez odkurzacz Rainbow

Wysoką, jakość sprzątania zapewnia dwustopniowy system filtracji w Rainbow. Ponadto trzeba zauważyć, że ten odkurzacz może mieć jedną z największych liczby obrotów separatora wśród najbliższych konkurentów - do 32 000 obr./min. Ze względu na wysoką skuteczność usuwania kurzu Rainbow nadaje się dla osób z astmą i alergiami. Fakt ten potwierdza certyfikat Amerykańskiego Stowarzyszenia ds. Astmy i Alergii, a wysoka, jakość systemu oczyszczania powietrza potwierdza certyfikat Stowarzyszenia producentów sprzętu gospodarstwa domowego. Poziom hałasu w trybie roboczym wynosi do 69 dB, co odpowiada poziomowi hałasu w kabinie pojazdu poruszającego się ze średnią prędkością.

Cechy funkcjonalne

Pomimo faktu, że odkurzacz Rainbow jest głównie systemem do użytku domowego, z powodzeniem stosowany jest w biurach i mini-hotelach. Podstawowe wyposażenie odkurzacza pozwala w pełni wykorzystać go do suchego i głębokiego czyszczenia powierzchni:

  • Uniwersalna szczotka podłogowa i ścienna nadaje się do czyszczenia na sucho wszystkich rodzajów powłok
  • Power Nozzle, prawdopodobnie najbardziej lubiana przez klientów, dzięki niej można czyścić dywany o różnych długościach włosa, materace, a także twarde powierzchnie.
  • Szczotka do kurzu - dysza do usuwania kurzu z parapetów, żyrandoli, roślin
  • Narzędzie szczelinowe - dysza do czyszczenia wąskich szczelin
  • Narzędzie tapicerskie – szczotka do głębokiego czyszczenia mebli tapicerowanych
  • Końcówka pompująca - dysza zdolna do wydmuchiwania pyłu z trudno dostępnych miejsc, a także do wypełniania materacy, piłek itp.
  • Ssawka szczelinowa długa - służy do czyszczenia zewnętrznych części lodówki, na których często gromadzi się kurz.
  • Worek - do usuwania kurzu z poduszek i koców
  • Osprzęt - uchwyt do dysz.

Ponadto odkurzacz zawiera podstawę wózka na kółkach do wygodnego przesuwania urządzenia, wzmocniony wąż i oddzielną metalową rurkę do każdej dyszy. Jak widać, funkcje standardowego zestawu są wystarczające do czyszczenia w pomieszczeniach. Ale dodatkowe akcesoria zwiększą możliwości odkurzacza: czyszczenie dywanów na sucho będzie możliwe dzięki szczotce elektrycznej AquaMate, czyszczenie na mokro zapewniane są przez dyszę rozpylającą RainJet. Natomiast dysza MiniJet może być idealna do czyszczenia małych, trudno dostępnych powierzchni dywanów i mebli, zwiększona dysza JetPad pomoże przyspieszyć proces czyszczenia twardych podłóg, szczotka z silnikiem elektrycznym RainbowMate może czyścić miękkie powierzchnie.

W celu dodatkowego nawodnienia i aromatyzacji można również zastosować autonomiczny nawilżacz RainMate. Można również kupić przedłużony wąż, 3,7-litrowy zbiornik na wodę, dyszę do spryskiwania roślin w pomieszczeniach i rozpylanie detergentów, dyszę do tworzenia piany do czyszczenia dywanów i mebli, szeroką szczotkę.Te wyjątkowe odkurzacz Rainbow cenę osiągają od 8000 do 11000 złotych, jest to uzasadnione wysokimi kosztami produkcji i zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań, które zapewniają odczuwanie komfortu po zakończonym sprzątaniu.  

Cechy wizualne

Każda nowa generacja odkurzaczy Rainbow jest zaprojektowana zgodnie z nowoczesnymi trendami, ale jedno pozostaje takie samo: stylowy wygląd i cylindryczny kształt. Rozmiar i waga odkurzacza wodnego często odstrasza potencjalnych nabywców. Tak, ze względu na zbiornik objętościowy w filtrze wodnym takie odkurzacze nie mogą się pochwalić taką samą miniaturowością jak modele z workami. Jednak podczas opracowywania systemu Rainbow twórcy poważnie pracowali nad tym problemem: urządzenie z serii E2 ma wymiary 40 x 44 x 45 cm, co jest bardzo dobrą wydajnością dla tego typu odkurzaczy. Waga Rainbow to pięć kilogramów (bez akcesoriów). Obudowa odkurzaczy wykonana jest z wysokiej, jakości odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego. Wąż to słaby punkt wielu odkurzaczy, w tym modelu jest wzmocniony dla większej wytrzymałości.

Serwis i naprawa odkurzacza Rainbow

Kupując dość kosztowne urządzenie AGD trzeba zwrócić uwagę na możliwość szybkiego skorzystania z serwisu i ewentualnego dokupienia części zamiennych. W przypadku odkurzacza Rainbow cena jest dość wysoka, ale poza wysoką, jakością i wydajnością, nabywcy mogą w każdej chwili oddać sprzęt do wykonania przeglądu, dzięki czemu będzie sprawny przez wiele, wiele lat.

Konserwacja systemu nie jest szczególnie trudna: po każdym użyciu należy wylewać tylko zanieczyszczoną wodę. Podobnie jak w przypadku zwykłych odkurzaczy, zaleca się okresowe sprawdzanie zanieczyszczenia rur i wałków szczotek, w razie potrzeby oczyścić je z wełny lub włosów. Mniej więcej raz w roku należy przepłukać filtr HEPA. Można to zrobić samodzielnie, (jeśli jest to przewidziane w instrukcjach dla tego modelu) lub w centrum serwisowym. Filtr będzie musiał być wymieniany, co cztery do pięciu lat.

Niektórzy użytkownicy sami dokonują wymiany, ale producent zaleca skontaktowanie się ze specjalistami. Według opinii klientów, można stwierdzić, że Rainbow jest w stanie służyć przez dziesięciolecia bez awarii i kontaktu z serwisem. Jednak nawet w przypadku awarii użytkownik otrzyma możliwość naprawy lub wymiany części i akcesoriów odkurzacza Rainbow. Niezbędne części można kupić nawet w przypadku przestarzałych modeli. Jedyną trudnością jest to, że niektóre części będą musiały być dostarczone ze Stanów Zjednoczonych.

Oficjalna gwarancja wynosi 7 lat na silnik i 42 miesiące na wybrane części. W tym okresie autoryzowane centrum serwisowe będzie przeprowadzać bezpłatną konserwację zapobiegawczą, a także wyeliminuje wszelkie usterki, które nie powstały z winy użytkownika. Po tym okresie właściciel Rainbow może również rozwiązywać problemy w autoryzowanym serwisie Rainbow, ale już za opłatą. Każdy posiadacz odkurzacza Rainbow cenę zapłacił obowiązującą w danym czasie, producent zapewnił możliwość wymiany starego modelu na nowy, który zostanie przyjęty w rozliczeniu. Ponadto będzie mógł uzyskać korzystne rabaty na nowe urządzenie i dodatki.

Koszt odkurzacza Rainbow cena  

Jak już wiadomo, produkt Rexair należy do klasy premium. Dla odkurzacza Rainbow cena różni się w zależności od modelu. Odkurzacz Rainbow robi pozytywne wrażenie. Dobre materiały, mocna i trwała obudowa, ogromne możliwości do użytku domowego (i nie tylko). Oczywiście ten poziom, jakości wpływa na cenę. Należy jednak pamiętać, że Rainbow jest zaprojektowany na okres użytkowania 20-25 lat lub więcej, czego nie można powiedzieć o wielu modelach niskobudżetowych. Rainbow to wielofunkcyjny system, który może zastąpić wiele urządzeń gospodarstwa domowego.

Gdzie można kupić odkurzacz Rainbow?

Odkurzacze Rainbow i akcesoria, a także gwarancja i serwis posprzedażny mogą być wykonywane wyłącznie przez autoryzowanych dystrybutorów Rexair. Bezpłatną prezentację odkurzacza można zamówić w dogodnym dla kupującego momencie. Wystarczy zadzwonić do dystrybutora, ustalić czas i miejsce, uzyskać zalecenia dotyczące przygotowania lokalu do prezentacji.

Podczas prezentacji przedstawiciel oficjalnego dystrybutora musi przedstawić dokumenty na urządzenie, a także kopie certyfikatów potwierdzających uprawnienia firmy wydane przez producenta. Podczas prezentacji odkurzacza Rainbow cena zostanie podana wraz ze wszystkimi dołączonymi akcesoriami, które tworzą cały zestaw do czyszczenia. Przedstawiciel dystrybutora przedstawi porównanie modeli, omówi cennik, zalety w stosunku do innych rodzajów odkurzaczy. Ponadto zaprezentuje warunki zakupu i usługi, ciekawe fakty i liczby.

 
< powrót do listy artykułów