Akcesoria do odkurzacza Rainbow Rainbow akcesoria, Rainbow części Mały odkurzacz Cichy odkurzacz Dobry odkurzacz bezworkowy Odkurzacze na wodę Mały odkurzacz, duże osiągi Dobry odkurzacz Odkurzacz z filtrem wodnym Odkurzacz wodny - co warto wiedzieć? Zalety odkurzacza Rainbow Odkurzacze wodne i piorące Rainbow Odkurzacz antyalergiczny wodny Odkurzacz antyalergiczny - co warto wiedzieć? Odkurzacz na wodę Rainbow Odkurzacz bezworkowy wodny Odkurzacz Rainbow cennik Odkurzacz Rainbow cena Odkurzacz Rainbow części zamienne Odkurzacz wodny piorący Odkurzacz z filtrem wodnym ranking Odkurzacz z filtrem wodnym opinie Rainbow odkurzacz części Odkurzacz wodny - rozwiązanie do każdego domu Odkurzacz centralny wodny Rainbow odkurzacz serwis Odkurzacz Rainbow Warszawa Odkurzacz Rainbow D4 Odkurzacz przemysłowy z filtrem wodnym Odkurzacz wodny przemysłowy Odkurzacz wodny do basenu Mały odkurzacz wodny, mały odkurzacz z filtrem wodnym Jaki odkurzacz wodny, jaki odkurzacz z filtrem wodnym Odkurzacz na roztocza Dobry odkurzacz wodny Odkurzacz wodny z funkcją prania Odkurzacz wodny z turboszczotką Antyalergiczny odkurzacz Cichy odkurzacz wodny Odkurzacz wodny z separatorem Odkurzacz z filtrem wodnym wady i zalety Odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym Jak dbać o wykladzinę dywanową i PCV? Odkurzacz dla alergikow - dlaczego warto? Jak dziala? Odkurzacz piorący z filtrem wodnym Odkurzacze wodne Rainbow Wodny odkurzacz antyalergiczny na roztocza Odkurzacz piorący Rainbow Serwis odkurzaczy Rainbow
< powrót do listy artykułów

Mały odkurzacz wodny, mały odkurzacz z filtrem wodnym

Mały odkurzacz wodny, mały odkurzacz z filtrem wodnym

Według producentów i dystrybutorów odkurzacze z filtrem wodnym nie tylko całkowicie usuwają kurz i brud z wszelkich powierzchni, ale także doskonale oczyszczają powietrze w domu. Główną cechą wyróżniającą wszystkie odkurzacze tego typu jest, jak łatwo się domyślić, filtr, który jest zbiornikiem z wodą. Odkurzacze z tej kategorii wykonują mnóstwo funkcji, z którymi dotąd musiało się poradzić kilka urządzeń, można, więc stwierdzić, że jest to mały odkurzacz z filtrem wodnym z ergonomiczną konstrukcją i charakteryzujący się wszechstronnością. To urządzenie stało się wygodnym pomocnikiem w domowych obowiązkach podczas sprzątania.

Jak pracuje ten „mały odkurzacz wodny”?

Powietrze ssące wraz z pyłem i zanieczyszczeniami dostaje się do zbiornika. Następnie pojawia się drugi najważniejszy element konstrukcyjny odkurzacza tj. separator. Mikroskopijne krople wody mieszają się z cząstkami brudu, które mokre i cięższe, osiadają na dnie zbiornika. Oczyszczone i zwilżone powietrze wraca do pomieszczenia przez wylot. Dzięki tej zasadzie działania odkurzacz z filtrem wodnym pozwala usunąć nawet bardzo małe cząsteczki brudu, w tym pyłki roślin, roztocza saprofitów i ich produkty odpadowe.
 

Niektóre modele odkurzaczy są dodatkowo wyposażone w wysokowydajny filtr HEPA, który poprawia, jakość czyszczenia. Wysokiej, jakości odkurzacze wodne mają przewagę nad tradycyjnymi typami urządzeń.

 • Wysoki stopień czyszczenia - zdolność do zatrzymywania nawet bardzo małych cząstek brudu, z którymi nie radzą sobie konwencjonalne odkurzacze (typu workowego).
 • Zdolność do czyszczenia powietrza. Najlepsze odkurzacze pełnią jednocześnie funkcje środków czyszczących, nawilżaczy i jonizatorów.
 • Stabilna moc ssania. Gdy filtr staje się brudny, wskaźnik ten nie zmniejsza się, jak na przykład w odkurzaczach z workiem.

Szeroka funkcjonalność małego odkurzacza wodnego - sprawdź jego zastosowanie

Większość modeli wyposażonych w filtr umożliwia czyszczenie na sucho powierzchni, oczyszczanie powietrza, zbieranie rozlanej cieczy, czyszczenie delikatnych przedmiotów, przetwarzanie przedmiotów przed przechowywaniem przy użyciu próżni. To nie jest pełna lista ich możliwości. Gdy w jednym urządzeniu zgromadzone są te wszystkie zadania, to nawet przy większych gabarytach można powiedzieć, że jest to mały odkurzacz wyposazony w filtr wodny, Rainbow wprowadził na rynek zaawansowany technologicznie i wydajny system.

Jedno urządzenie skupia w sobie ogrom prac, które wykonywanie ręcznie zajęłyby bardzo dużo czasu. Istotną cechą jest przyjazność dla środowiska. Filtr wody jest najbezpieczniejszy pod względem ekologii. Zdolność do wychwytywania drobnego pyłu i alergenów sprawia, że odkurzacze tego typu są niezbędne dla osób cierpiących na alergie.

Dlaczego użytkownicy mówią - mały odkurzacz z filtrem?

Czasami bardzo skuteczny system czyszczenia domu okazuje się jedynym sposobem na utrzymanie całej rodziny w zdrowiu. Rainbow waży 5 kg, ale wygodny wózek czyni tę masę niewidoczną podczas pracy. Wymiary odkurzacza są dość duże w porównaniu do konwencjonalnych odkurzaczy domowych, ale są bardzo skromne w porównaniu z profesjonalnymi systemami czyszczącymi, a nie są gorsze pod względem, jakości czyszczenia, a można powiedzieć, że w wielu przypadkach dużo lepsze.

Chociażby z tego powodu sprzęt ten określany jest mianem małego odkurzacza z wodnym filtrem. Nie zajmuje on tak wiele miejsca w domu, w dowolnym momencie można po niego sięgnąć. Ponadto akcesoria, w które wyposażony jest odkurzacz wykonują wszystkie prace czyszczące, które są niezbędne do wykonania w domu.


W czym pomogą standardowe akcesoria w małym odkurzaczu wodnym?

 

 • Szczotka do podłóg i ścian – czyszczenie powierzchni płaskich, czyli podłóg wykonanych z drewna, gresu, terakoty, wykładzin dywanowych.
 • Ssawka szczelinowa (krótka) – wszystkie zakamarki, które dotąd sprawiały tyle problemów przy sprzątaniu, dzięki temu elementowi będą oczyszczone. Żeberka grzejników, szpary przy krawędziach podłogi i wiele innych trudno dostępnych miejsc będzie lśniło czystością.
 • Ssawka szczelinowa (długa) – w kuchni są takie miejsca, które sprawiają wiele kłopotu przy generalnych porządkach, chociażby chłodnica lodówki, która jest doskonałym zbieraczem kurzu. Nagromadzony brud ogranicza jej sprawność i wydajność, jednak dzięki ten praktycznej ssawce problem znika a wraz z nim pył, paprochy oraz inne zanieczyszczenia. A lodówka działa bez zarzutu.
 • Szczotka antystatyczna – doskonały element czyszczący w małym odkurzaczu wodnym a jakże przydatny. Każdy wie, jak trudno oczyścić abażury, rolety, lampy, zasłony czy rośliny w doniczkach. Ta niewielka szczotka pozwoli pozbyć się z domu wszechobecnego kurzu a z nim alergenów.
 • Szczotka tapicerska – jest niezawodnym wsparciem podczas usuwania alergenów, które najchętniej gromadzą się w łóżkach, fotelach i wszystkich innych meblach tapicerowanych.
 • Końcówka pompująca – sprawdza się w sprzątaniu miejsc z utrudnionym dostępem a także może być wykorzystana do nadmuchiwania materacy.
 • Worek z tworzywa sztucznego - odświeżanie poduszek nigdy nie było takie proste.
 • Wieszak narzędziowy – to skuteczny organizer, który pomieści wszystkie końcówki odkurzacza, nie zabierając dodatkowej przestrzeni. Czy o Rainbow można powiedzieć, że to mały odkurzacz? Na pewno tak, schludny, ergonomiczny i pomoże oczyścić cały dom. Jeno urządzenie z 8 pomocnikami dzięki którym dom jest czysty i pachnący.

Kto  powinien kupić odkurzacz z filtrem wodnym?

Po pierwsze, są to ludzie z chorobami alergicznymi, w tym z astmą oskrzelową i atopowym zapaleniem skóry. Pył domowy zawiera najsilniejsze alergeny tzn. zarodniki grzybów pleśniowych i produkty odpadowe roztoczy. Nie można się ich pozbyć podczas normalnego sprzątania, ponieważ rozmiary cząstek są zbyt małe. Tylko zasady czyszczenia, zastosowane w projektowaniu odkurzaczy z filtrem wodnym, pomagają wyeliminować alergeny.
 

Roztocza saprofityczne żyją w tapicerce meblowej, dywanach, odzieży, ale większość z nich jest w pościeli. Wiele mikroskopijnych pasożytów jest niebezpiecznych, jako produkty ich metabolizmu. Roztocza wywołują ataki astmy, atopowego zapalenia skóry, alergicznego nieżytu nosa i innych chorób o charakterze alergicznym.
 

Po drugie, odkurzacz będzie przydatny w każdej rodzinie, w której są dzieci. Małe dzieci spędzają dużo czasu na podłodze, a niedojrzały układ odpornościowy jest bardzo wrażliwy na działanie bakterii i innych mikroorganizmów występujących w obfitości w kurzu domowym.

Po trzecie, odkurzacz z filtrem wodnym będzie dobrym pomocnikiem w rodzinie ze zwierzętami. Sierść zwierząt często powoduje, jeśli nie alergię, to niedogodności z usunięciem jej z mebli i dywanów. A odkurzacz z filtrem wodnym wykona całą tą pracę.

Dodatkowa funkcjonalność odkurzacza - do czego można go jeszcze stosować?

Najlepsze odkurzacze do czyszczenia na sucho skutecznie czyszczą wszelkiego rodzaju powierzchnie, zarówno twarde (podłogi, meble), jak i miękkie (dywany, meble tapicerowane, poduszki, materace i koce, zasłony, ubrania, zabawki itp.), w tym w trudno dostępnych miejscach. Jest to możliwe dzięki dużej liczbie różnych szczotek zawartych w zestawie standardowym.

Aby rozszerzyć funkcjonalność urządzenia, można pozwolić sobie na dodatkowe akcesoria. Główne z nich to elektryczna szczotka do głębokiego czyszczenia i zestaw do mycia na mokro. Niektóre modele są wyposażone w zestaw do czyszczenia na sucho. Wszystkie odkurzacze z filtrem wodnym są dość ciężkie (średnio około 10 kg, nie biorąc pod uwagę masy wody). Jednak jest mały wodny odkurzacz Rainbow z wagą 5 kg a ogromną funkcjonalnością.

< powrót do listy artykułów