< powrót do listy artykułów

Odkurzacz Rainbow części zamienne

Odkurzacz Rainbow części zamienne

Odkurzacz Rainbow to wielofunkcyjny odkurzacz z ulepszonymi funkcjami czyszczenia, przeznaczony do użytku domowego i przemysłowego.To urządzenie jest produkowane przez amerykańską firmę Rexair, gdzie jest montowane we własnych fabrykach. Pomimo faktu, że montaż odkurzaczy jest zautomatyzowany, niektóre części są instalowane ręcznie. Zapewnia to, że w przypadku uszkodzenia, zużycia, pęknięcia części można ją wymienić bez utraty, jakości urządzenia.

Zestaw podstawowy odkurzacza Rainbow

 • Szczotka do podłóg i ścian - szczotka przeznaczona do czyszczenia podłogi i ścian
 • Szczotka do kurzu - dysza do usuwania kurzu
 • Szczotka tapicerska - urządzenie do czyszczenia mebli tapicerowanych
 • Szczotka szczelinowa - urządzenie do czyszczenia szczelin
 • Urządzenie do nadmuchiwania materaca i do czyszczenia trudno dostępnych miejsc
 • Ssawka do lodówek jest akcesorium do czyszczenia cewek lodówki
 • Zaczep - uchwyt na akcesoria
 • Rury do opraw
 • Wzmocniony wąż
 • Wózek.

Naprawa odkurzacza Rainbow

Odkurzacz marki Rainbow zajmuje dziś pierwsze miejsce wśród urządzeń czyszczących.To unikalne urządzenie, posiada filtr wodny, dzięki któremu można oczyścić powietrze. Za pomocą tego odkurzacza można szybciej i wydajniej posprzątać pomieszczenie. Jest to jedno z najbardziej niezawodnych urządzeń do sprzątania, ponieważ jest wykonane z wysokiej, jakości materiału, przy jednoczesnym przestrzeganiu wszystkich zasad montażu odkurzacza. Ale każda technika, bez względu na to, jak jest kosztowna, może się zepsuć. Może to wynikać z winy producenta lub winy klienta, jeśli nie będzie on przestrzegać podstawowych zasad pielęgnacji i użytkowania odkurzacza Rainbow.

System odkurzacza Rainbow został dokładnie przetestowany przez producenta. Jeśli pojawi się niewielkie uszkodzenie odkurzacza, możliwe jest samodzielne rozwiązanie tego problemu, przy użyciu instrukcji użytkowania. Jeśli jednak problemu nie można rozwiązać samodzielnie, należy skontaktować się z centrum serwisowym, które ma umowę z producentem Rexair.

Odkurzacz Rainbow części zamienne

Części zamienne Rainbow to ujednolicony zestaw wymiennych elementów i części, które są sprzedawane tylko przez autoryzowanych dystrybutorów i centra serwisowe. Oryginalne części zamienne Rainbow są przeznaczone wyłącznie do odkurzacza, nie są kompatybilne z innymi modelami i nie nadają się do konserwacji przy podobnych systemach czyszczenia. Każda część ma własne oznaczenie.

Jakie części zamienne Rainbow można kupić?

Rainbow jest wyposażony w różne funkcje czyszczenia, które można osiągnąć dzięki wyjmowanym elementom i dodatkowym akcesoriom. Wszystkie dysze i elementy filtrujące można kupić osobno od dystrybutorów.

Odkurzacz Rainbow części zamienne obejmuje:

 • Separator HEPA - neutralizator można wymieniać w miarę, jak się psuje lub sam jest uszkodzony, do czego wystarczy po prostu kupić nowy filtr i umieścić go w miejscu starego separatora
 • Aquafilter - jeśli pojemnik aquafiltra został uszkodzony, można wymienić na nowy. W sprzedaży są standardowe 2-litrowe pojemniki, a także specjalny pojemnik do mycia podłóg z 4-litrowym odkurzaczem Rainbow
 • Dysze z zestawu podstawowego - wszystkie wyjmowane elementy można wymienić, jeśli są zużyte lub nie wykonują prawidłowo swoich funkcji
 • Akcesoria opcjonalne - zestaw akcesoriów sprzedawany osobno, zapewnia wymianę w przypadku uszkodzenia lub naruszenia zasad eksploatacji.

Wszystkie części zamienne i akcesoria Rainbow są oryginalnymi częściami wyprodukowanymi w USA. Są produkowane w tych samych fabrykach, co same odkurzacze i mają gwarancję. Części zamienne do odkurzacza Rainbow są wykonane z wysokiej, jakości stopów i materiałów, więc nie wymagają wymiany do 10 lat, nawet przy codziennym użytkowaniu urządzenia.

Jeśli jakikolwiek element został uszkodzony lub zużyty, to wymiana części zamiennej nie wpłynie na działanie urządzenia, ale wręcz przeciwnie, przedłuży działanie i zapobiegnie poważniejszym awariom. Nie należy używać odkurzacza, jeśli jakakolwiek część jest uszkodzona. Jeśli użytkownik podejrzewa zużycie części obudowy lub pogorszenie, jakości czyszczenia, powinien skontaktować się z centrum serwisowym Rainbow, aby zdiagnozować usterkę odkurzacza i wymienić części.

Części zamienne do odkurzacza Rainbow

Liczba części zamiennych do systemów czyszczących Rainbow jest reprezentowana przez dużą listę części zamiennych, dlatego w zasadzie można naprawić wszelkie uszkodzenia odkurzacza. Niektóre części można kupić u autoryzowanych dystrybutorów w celu samodzielnej wymiany, inne części można wymienić tylko w centrach serwisowych ze względu na możliwość nieprawidłowej instalacji i naruszenia integralności urządzenia.

Części zamienne, które można kupić dla Rainbow, to:                      

Części zamienne do Rainbow

Opis i zastosowanie

Wąż główny

Dla wszystkich modeli Rainbow

Dysza silnika szczotki elektrycznej                                    

Używany tylko w modelu Rainbow D4

Pasek elektryczny dyszy zasilającej

Pasuje do wszystkich modeli Rainbow

Okrągła szczotka do delikatnego usuwania kurzu

Pasuje do wszystkich modeli Rainbow

Aromatyczny zestaw z 4 smakami

Pasuje do wszystkich modeli z filtrem wodnym

Separator HEPA do neutralizacji pyłu

Pasuje do wszystkich modeli Rainbow

Pasek napędowy do dyszy Power

Używany do wszystkich modeli Rainbow

Szczotki do usuwania kurzu, zacierania podłóg i głębokiego czyszczenia dywanów

Zaprojektowany dla modeli Rainbow z aquafiltrem


Ponadto lista części zamiennych zawiera spis części, które są uwzględnione w projekcie odkurzacza lub jego akcesoriów, a mianowicie: osłony przełączników silnika, turbiny, wyjmowane adaptery, różne elementy blokujące, przełączniki i wskaźniki itp. Prawie wszystkie części zamienne odkurzacza są wymienne, co pozwala na użytkowanie urządzenia nawet przez 25 lat. Lista części zamiennych do odkurzaczy Rainbow jest duża, ze względu na złożoność konstrukcji urządzenia. Odkurzacze Rainbow są bardzo wymagające w utrzymaniu, więc trzeba odpowiednio o nie dbać i przestrzegać pewnych zasad działania.

Gdzie kupić części zamienne do Rainbow?

Części zamienne do odkurzaczy Rainbow są oryginalnymi częściami, które mają specjalną konstrukcję zaprojektowaną wyłącznie dla tych urządzeń. Nie należy używać części zamiennych innych odkurzaczy, ponieważ może to prowadzić do nieprawidłowej pracy, a następnie uszkodzenia urządzenia i obniżenia, jakości jego funkcji. Te części i akcesoria, które można niezależnie zmieniać, są sprzedawane przez autoryzowanych dystrybutorów Rainbow. Są oryginalne, oznakowane i sprzedawane z gwarancją. Ich zamiana wyeliminuje proste awarie i nie będzie wymagała interwencji w złożone elementy funkcjonalne urządzenia.
 

Jeśli odkurzacz wymaga naprawy, części są wymieniane w centrum serwisowym Rainbow. Specjaliści z centrum serwisowego używają oryginalnych części Rainbow do wymiany i naprawy odkurzaczy. Wszystkie części zamienne są zawsze w magazynie, więc wymiana nie potrwa długo. Ponadto podczas wymiany części zamiennych przeprowadzana jest pełna diagnostyka odkurzacza w celu wykrycia innych zużytych części. Kontakt z niecertyfikowanym centrum serwisowym nie jest zalecany, ponieważ stosowanie części zamiennych nieprzeznaczonych do odkurzaczy Rainbow jest zabronione.

< powrót do listy artykułów