< powrót do listy artykułów

Odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym

Odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym - Odkurzacz bezworkowy wodny

Odkurzacz bezworkowy wodny

Odkurzacz bezworkowy wyposażony w filtr wody to wielofunkcyjny system przeznaczony do czyszczenia powietrza i czyszczenia różnych pomieszczeń. Do naturalnego usuwania kurzu z powietrza w przyrodzie wykorzystuje się wiatr i deszcz. Odkurzacz działa na tej samej zasadzie. Pył przechodzący przez odkurzacz pozostaje w wodzie dzięki działającemu separatorowi. Filtracja wody oczyszcza powietrze prawie w 100 procentach. Brak suchych odpylaczy z licznymi filtrami wielostopniowymi i ich wymiana na filtr wody sprawia, że odkurzacz bez worka jest urządzeniem przyjaznym dla środowiska.

Mały odkurzacz z filtrem wodnym

Główne funkcje odkurzacza bezworkowego:

 • Oczyszczanie powietrza wewnętrznego;
 • Aromatyzacja powietrza w pomieszczeniach poprzez dodanie olejków eterycznych do filtra wody;
 • Naturalna jonizacja powietrza podczas pracy urządzenia;
 • Nawilżanie powietrza wewnętrznego podczas pracy systemu (na wylocie strumienia powietrza zawsze jest wilgotność względna 43-45%);
 • Inhalacja przez dodanie terapeutycznych olejków eterycznych do filtra wody;
 • Czyszczenie kurzu i brudu na sucho i na mokro w trybie próżni;
 • Czyszczenie kurzu z delikatnych i nierównych powierzchni (rośliny, książki, meble, parkiet itp.);
 • Zbieranie wody i różnych płynów;
 • Głębokie czyszczenie na sucho dywanów, mebli tapicerowanych, materacy, koców i innych miękkich powierzchni;
 • Czyszczenie na sucho dywanów i mebli tapicerowanych;
 • Przetwarzanie próżniowe poduszek, ubrań, zabawek itp.;
 

Dodatkowe informacje o odkurzaczach bezworkowych z filtrem wodnym

Przykładem takiego produktu jest odkurzacz bezworkowy Rainbow, który pomaga osobom cierpiącym na alergię i astmę. Dzięki separatorowi i wytworzonej przez niego sile odśrodkowej zebrany gruby i drobny pył pozostaje w wodzie. Odkurzacz bez worka do zbierania kurzu czyści i nawilża powietrze. Dzięki dostępowi do funkcji aromaterapii i inhalacji, można poprawić samopoczucie dorosłych i dzieci.

Odkurzacz oddziela zanieczyszczenia poprzez zastosowanie zapachowego pojemnika z wodą. Dzięki wykorzystaniu ulubionego środka zapachowego można wprowadzić do mieszkania przyjemny aromat i cieszyć się świeżością w każdym centymetrze pomieszczenia.
 

Gdy odkurzacz nie ma worka i filtra?

Trudno już zaskoczyć współczesnego nabywcę, ale producenci sprzętu gospodarstwa domowego nie zatrzymują się na laurach, próbując stale oferować coś nowego. Tak, więc ci, którzy szukają odkurzaczy bez wymiennych worków i filtrów powinni zwracać uwagę na modele separatorów. Filtry i worki są zastępowane zwykłą wodą. Powietrze przepływające przez wirówkę jest wolne od pyłu, który pozostaje w wodzie. W pokoju pozostaje tylko czyste oraz nawilżone powietrze. Zatem ten odkurzacz można nazwać prawdziwym urządzeniem do odsysania pyłu wodnego.
 

Odkurzacze z filtrem wodnym Rainbow

Do zalet odkurzaczy bezworkowych należą:

 • Wysokiej, jakości czyszczenie poduszek, materacy, dywanów o dowolnym stosie, zwłaszcza przy użyciu akcesoriów.
 • Nie ma potrzeby kupowania materiałów wymiennych.
 • Podczas sprzątania odbywa się nie tylko czyszczenie, ale także nawilżanie powietrza.
 • Czyszczenie może być zarówno suche, jak i mokre bez użycia środków takich jak: szamponów i innych środków.
 • Łatwość użycia i czyszczenia.
 

Jak działa odkurzacz bezworkowy z filtrem wody?

Filtr wodny odkurzacza składa się ze zbiornika wody i szybkiego separatora powietrza. Zbiornik z filtrem wodnym jest wypełniony zwykłą wodą, a po włączeniu odkurzacza separator zaczyna obracać się z dużą prędkością, zamieniając wodę w zbiorniku w aktywną zawiesinę wodną. Powoduje to, że kurz i zanieczyszczenia zostają uwięzione przez poruszanie się z dużą prędkością po najmniejszych kroplach wody.
 

Fizyczne prawa natury przyczyniają się do lepszego wychwytywania pyłu: cząsteczki wody i pyłu mają przeciwne ładunki, ponieważ cząsteczki pyłu są przyciągane do wody i osadzają się w zbiorniku. Oczyszczone powietrze w aktywnym środowisku wodnym jest dodatkowo nawilżone, nieprzesycone wilgocią, ze względu na dużą prędkość powietrza.
 

Niektóre odkurzacze bezworkowe są dodatkowo wyposażone w neutralizator drobnego pyłu HEPA zdolny do wychwytywania cząstek pyłu o wielkości zaledwie 0,06 mikrona, który był pierwotnie używany w energetyce jądrowej. W rezultacie stopień oczyszczania powietrza w najbardziej wydajnych odkurzaczach osiąga maksymalny stopień około 100%.


Odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym - akcesoria

 • Szczotka do podłóg i ścian - Nadaje się do ścian i podłóg: parkiet, laminat, linoleum, płytki. Doskonałe czyści, usuwa zanieczyszczenia i brud. Delikatnie obchodzi się z powierzchnią.
 • Wieszak narzędziowy - Dzięki niemu można wygodnie nosić ze sobą wszystkie używane podczas czyszczenia końcówki. Nie ma już potrzeby szukania żądanej części za każdym razem.  
 • Końcówka szczelinowa krótka - Służy do czyszczenia w wąskich szczelinach, na przykład pod grzejnikami, pomiędzy segmentami baterii, a także w złączach listew przypodłogowych. Pomaga pozbyć się brudu w miejscach, w których gromadził się przez lata.
 • Końcówka szczelinowa długa - Zewnętrzne spirale lodówki przyciągają kurz, szybko stają się brudne i działają z tego powodu mniej wydajnie i nieekonomicznie. Końcówka (ssawka) rozwiązuje ten problem, a także ułatwia czyszczenie powierzchni pod umywalkami i suszarkami.
 • Szczotka przeciwkurzowa - Przeznaczona jest do usuwania kurzu z otwartych powierzchni: parapety, ekrany, abażury, rośliny doniczkowe, kraty okienne, rolety. Czyści trudno dostępne powierzchnie: żyrandole, ramy do obrazów, gzymsy.
 • Szczotka do czyszczenia tapicerki - Usuwa głęboko osadzone zabrudzenia, uwalnia tkaniny od roztoczy i produktów przemiany materii, przedłuża żywotność tkanin i poprawia ich wygląd. Zwraca meble tapicerowane w nieskazitelnej czystości i świeżości.
 • Końcówka do czyszczenia w szczególnie trudnodostępnych miejscach i pompowania materacy - Do czyszczenia trudno dostępnych miejsc. Końcówka jest także pomocna w nadmuchiwaniu zabawek i materacy.

Zalety odkurzacza bezworkowego

Pod względem możliwości odkurzacze bezworkowe znacznie przewyższają konwencjonalne odkurzacze, a dodatkowe akcesoria znacznie rozszerzają ich funkcje i możliwości niedostępne dla konwencjonalnych urządzeń.

Główną zaletą odkurzacza bezworkowego wyposażonego w filtr wody w porównaniu z tradycyjnymi odkurzaczami jest zastosowanie unikalnego dwustopniowego systemu czyszczenia z użyciem wody i filtra HEPA, a także szybkiego, bezpiecznego separatora, który razem zapewnia maksymalny stopień czyszczenia. W odkurzaczu z filtrem wodnym stosowany jest najbardziej skuteczny i bezpieczny odczynnik naturalny - woda, która pochłania kurz i nieprzyjemne zapachy, a tylko oczyszczone, świeże i lekko zwilżone powietrze powraca do pomieszczenia.


Ponadto odkurzacz tego typu jest zwykle wielofunkcyjnym urządzeniem do czyszczenia pomieszczeń mieszkalnych za pomocą zaawansowanych opcji, w tym nie tylko wysokiej, jakości czyszczenia na sucho, ale także czyszczenia na mokro, czyszczenia, nawilżania i aromatyzowania powietrza. Kolejną zaletą urządzenia, jest jego działanie bez utraty mocy ssania podczas całego procesu czyszczenia. Siła wody w połączeniu z filtrem HEPA pozwala na przechwytywanie mikroskopijnych cząstek, takich jak: pyłki roślin, zarodniki pleśni, bakterie odpady roztoczy kurzu i wiele innych.

Jeśli zainteresował Cię ten odkurzacz wodny dla alergików to zapraszamy do kontaktu.

< powrót do listy artykułów