< powrót do listy artykułów

Dobry odkurzacz bezworkowy

dobry odkurzacz bezworkowy
Nikt już nie pamięta, jak długo towarzyszą nam odkurzacze w codziennym życiu, a szkoda. Ciekawostką jest, że pierwszy egzemplarz powstał w roku 1865 i od tamtego czasu dzielnie uczestniczy w jednej z najtrudniejszych prac domowych, sprzątaniu. W swojej historii urządzenie przeszło niewyobrażalną metamorfozę. Od potężnych dmuchaw przez nieznośnie hałaśliwe stalowe rury aż do cichych, wręcz luksusowych odkurzaczy bezworkowych.

Poczucie świeżości

Można zadać pytanie, jakie w ogóle znaczenie ma fakt, że wewnątrz odkurzacza nie ma worka zbierającego zasysane nieczystości. Odpowiedź zna każdy, kto choć raz korzystał ze sprzętu starego typu. Przede wszystkim zapachy, w trakcie sprzątania klasycznym odkurzaczem, w całym pomieszczeniu dawał się odczuć przykry zapach nieświeżości. Wynika to z zasady działania typowego urządzenia. Zasysane powietrze wraz z usuwanymi drobinami wpada do worka, po czym przez materiał znajduje ujście na zewnątrz. Papierowe lub tekstylne worki nie są w stanie powstrzymać mikroskopijnych cząstek brudu i zapachu. 

Dzięki zastosowaniu systemu filtrowania wodnego nieprzyjemny aromat zostaje skutecznie zaabsorbowany, nie mając najmniejszych szans na wydostanie się na zewnątrz. Ponadto ciecz pochłania również zawarty w powietrzu dym nikotynowy. Warto nadmienić, że dzięki zastosowaniu filtru wodnego odkurzacz bezworkowy działa też, jako niewielki odświeżacz powietrza.
 

Bezproblemowa wymiana

Dobry odkurzacz bezworkowy umożliwia bezproblemową wymianę zawartości filtra bez konieczności bezpośredniego stykania się z usuniętymi nieczystościami. Nie ma zatem konieczności wyjmowania zapylonego worka, z którego w trakcie operacji zewnętrzny pył ponownie opada na oczyszczoną powierzchnię. Nie bez znaczenia jest fakt, że dla osób szczególnie wrażliwych wymiana nie jest czynnością przyjemną. Rozwiązania zastosowane w systemie Rainbow eliminują wszystkie niedogodności. Wymiana wody w filtrze jest prosta i przede wszystkim szybka. Nie ma zatem potrzeby bezpośredniego kontaktu z kurzem. Dodać wypada, że filtr jest w stanie zatrzymać kurz o grubości 230 razy mniejszej od ludzkiego włosa.

Alergii stop

Klasyczne odkurzanie paradoksalnie wiązało się do tej pory ze wzniecaniem najmniejszych drobin kurzu w powietrze. U niektórych osób mogło to powodować łzawienie oczu, kichanie czy nawet ból głowy. Specjaliści Rainbow przewidzieli taką ewentualność. Dobry odkurzacz bezworkowy ma za zadanie wyeliminować wszystkie przyczyny nie najlepszego samopoczucia klienta. Pozbywając się zużytej wody z filtra, eliminuje się nie tylko kurz w niej zawarty, lecz także alergeny, wchłonięte w procesie zasysania. Niemal natychmiast da się odczuć zwiększony komfort przebywania w odkurzonym pomieszczeniu. Pleśń, grzyby i roztocza nie mają najmniejszych szans w zetknięciu z wirującą cieczą.

Realna oszczędność

Wymiany klasycznych worków wiążą się z koniecznością ich nabycia. Oprócz realnych kosztów trzeba także poświęcić czas na ich znalezienie i zakup. Dobry odkurzacz bezworkowy uwalnia od tego obowiązku. W każdej chwili gotowy jest do pracy. Bez względu na stopień zanieczyszczenia pomieszczeń, nie ma obawy, że zabraknie odpowiednich wkładów do urządzenia. Wystarczy jedynie dostęp do kranu z wodą i toalety celem opróżnienia filtra. Przy obecnych cenach worków, można się pokusić o stwierdzenie, że w skali roku daje to naprawdę pokaźne oszczędności, nie licząc już czasu potrzebnego na wymianę, zakupy itd.

Obsługa jednym palcem

Panel sterujący został zaprojektowany niemal intuicyjnie. Nie ma absolutnie potrzeby szukania odpowiednich przycisków, sterowanie odbywa się w jednym miejscu, jednym palcem. Odkurzając, można poświęcić się słuchaniu ulubionej muzyki czy audycji telewizyjnej. Obsługa sprzętu w żadnym razie nie absorbuje niepotrzebnie uwagi.

Przyjemnie popatrzeć

Jedną z cech odkurzaczy Rainbow jest zauważalna na pierwszy rzut oka dbałość o estetykę urządzeń. Nowoczesne linie, dbałość o dobór kolorów oraz jakość materiałów wykończeniowych sprawiają, że odkurzacz bezworkowy Rainbow jest sprzętem, którym swobodnie można pochwalić się znajomym.

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu. Nie bez znaczenia jest również Państwa opinia, która pozwoli nam jeszcze lepiej dostosować asortyment do Państwa potrzeb, o czym z przyjemnością Państwa poinformujemy na łamach naszego bloga.
< powrót do listy artykułów