< powrót do listy artykułów

Odkurzacz antyalergiczny wodny

Odkurzacz antyalergiczny wodny

Osoby cierpiące na alergie muszą szczególnie dbać o środowisko w jakim przebywają. Dotyczy to także ich domu. Wszelkiego rodzaju pyłki czy kurz negatywnie wpływają na ich stan zdrowia. Dlatego tak ważne jest zachowanie odpowiedniej czystości w pomieszczeniach. Pomóc mogą w tym nowoczesne rozwiązania. Przykładem może być antyalergiczny odkurzacz wodny.

Skuteczny odkurzacz antyalergiczny

Dziś nowoczesne technologie pomagają skutecznie w zachowaniu odpowiedniej czystości w pomieszczeniach. Odkurzacze wyposażone są w nowoczesne urządzenia czyszcząco-filtrujące. Do tego chodzące specjalne zbiorniki wodne montowane w odkurzaczach. Często także z zestawem zapachowym. Wszystko po to, aby w domu czy mieszkaniu mogło żyć się komfortowo i czysto. Wybierając jednak konkretny odkurzacz warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Zwłaszcza jeśli chodzi o odkurzacz antyalergiczny wodny. Przede wszystkim posiadać powinien odpowiednie atesty. Mowa tu choćby o certyfikacie AHAM.

Posiadanie takie certyfikatu świadczy o tym, że urządzenie na pewno jest skuteczne w zwalczaniu pułków, kurzu i innych zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu. Ważne przy odkurzaczach antyalergicznych jest także to, aby urządzenia te przeszły testy świadczące o tym, że są to odkurzacze rzeczywiście przyjazne dla alergików. i osób cierpiących na astmę. Przykładem takiego atestu jest certyfikat Asthma & Allergy Friendly.

Walka o czystość w domu

Profesjonalny odkurzacz antyalergiczny wodny powinien nie tylko radzić sobie z kurzem czy pyłkami. Odkurzacz taki musi także skutecznie radzić sobie z pleśnią, grzybami czy roztoczami. Dlatego też tego typu odkurzacze wyposażone są w różne nakładki. Pozwalają one na czyszczenie różnego rodzaju powierzchni. Przykładem mogą być choćby rośliny. Dzięki wspomnianym nakładkom możliwe jest czyszczenie nawet roślin bez ryzyka ich uszkodzenia. Pozwala to mieć pewność, że wszelkie zanieczyszczenia zostały skutecznie usunięte ze wszystkim powierzchni. Dobry wodny odkurzacz antyalergiczny wyposażony jest także w wygodny uchwyt. Pozwala on na komfortowe manewrowanie odkurzaczem podczas sprzątania, a co za tym idzie na usunięcie zanieczyszczeń z nawet bardzo trudno dostępnych miejsc.

Funkcja nawilżacza powietrza

Dobry odkurzacz antyalergiczny wody posiadać musi funkcję nawilżania powietrza. Pozwala ona na nadanie pomieszczeniu odpowiedniej świeżości oraz czystości. Odkurzacz zwilża kurz, aby następnie wydelegować go wraz z innymi alergenami. Dzięki temu w pomieszczeniu zachowana jest nie tylko wysoka czystość, ale także samo powietrze jest czyste i zdrowe dla przebywających w pomieszczeniu alergików.

Dodatkowe akcesoria do odkurzacza

Nie trzeba nikogo przekonywać, że nowoczesny odkurzacz antyalergiczny wodny musi być wyposażony także wiele przydatnych akcesoriów dodatkowych. Wskazać można tu choćby na szczotkę do ścian i podłóg. Dzięki niej możliwe jest usunięcie wszelkich zabrudzeń właśnie z tych powierzchni. Innym przydatnym urządzeniem może być z pewnością długa i krótka ssawka szczelinowa. Umożliwia ona usunięcie zanieczyszczeń z z bardzo trudno dostępnych miejsc. Takich, których tradycyjnym odkurzacz z pewnością nie dałoby się wyczyścić. Ssawka szczelinowa pomaga także w czyszczeniu takich elementów jak parapety, zasłony czy żaluzje, a także inne elementy ozdobne.

Jak zatem widać, zakup odkurzacza antyalergicznego wodnego niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim jest to skuteczna ochrona zdrowia. Idealne rozwiązanie dla alergików oraz osób borykających się z astmą.

 
< powrót do listy artykułów