Akcesoria do odkurzacza Rainbow Rainbow akcesoria, Rainbow części Mały odkurzacz Cichy odkurzacz Dobry odkurzacz bezworkowy Odkurzacze na wodę Mały odkurzacz, duże osiągi Dobry odkurzacz Odkurzacz z filtrem wodnym Odkurzacz wodny - co warto wiedzieć? Zalety odkurzacza Rainbow Odkurzacze wodne i piorące Rainbow Odkurzacz antyalergiczny wodny Odkurzacz antyalergiczny - co warto wiedzieć? Odkurzacz na wodę Rainbow Odkurzacz bezworkowy wodny Odkurzacz Rainbow cennik Odkurzacz Rainbow cena Odkurzacz Rainbow części zamienne Odkurzacz wodny piorący Odkurzacz z filtrem wodnym ranking Odkurzacz z filtrem wodnym opinie Rainbow odkurzacz części Odkurzacz wodny - rozwiązanie do każdego domu Odkurzacz centralny wodny Rainbow odkurzacz serwis Odkurzacz Rainbow Warszawa Odkurzacz Rainbow D4 Odkurzacz przemysłowy z filtrem wodnym Odkurzacz wodny przemysłowy Odkurzacz wodny do basenu Mały odkurzacz wodny, mały odkurzacz z filtrem wodnym Jaki odkurzacz wodny, jaki odkurzacz z filtrem wodnym Odkurzacz na roztocza Dobry odkurzacz wodny Odkurzacz wodny z funkcją prania Odkurzacz wodny z turboszczotką Antyalergiczny odkurzacz Cichy odkurzacz wodny Odkurzacz wodny z separatorem Odkurzacz z filtrem wodnym wady i zalety Odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym Jak dbać o wykladzinę dywanową i PCV? Odkurzacz dla alergikow - dlaczego warto? Jak dziala? Odkurzacz piorący z filtrem wodnym Odkurzacze wodne Rainbow Wodny odkurzacz antyalergiczny na roztocza Odkurzacz piorący Rainbow Serwis odkurzaczy Rainbow
< powrót do listy artykułów

Odkurzacz z filtrem wodnym wady i zalety

Odkurzacz z filtrem wodnym wady i zalety

Jaki rodzaj odkurzacza zapewni doskonałą czystość w domu? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że każdy sprawny model rozwiąże ten problem. Jednak tak nie jest. Na przykład większość odkurzaczy z wymiennymi workami czyści podłogę, ale powietrze po takim czyszczeniu staje się, jeśli nie brudniejsze, to zdecydowanie nie jest dużo czystsze. A przecież to właśnie taki zawieszony w powietrzu kurz powoduje najczęściej podrażnienia dróg oddechowych, alergie, kaszel, a nawet astmę. Bardziej nowoczesna i skuteczna alternatywa dla znanych odkurzaczy to odkurzacze z filtrem wodnym, które nie tylko usuwają widoczny kurz i zanieczyszczenia z pomieszczenia, ale także czyszczą i nawilżają powietrze.

Zasada działania odkurzacza z filtrem wodnym


Tradycyjny odkurzacz workowy zasysa powietrze z jednego końca i energicznie wyrzuca z drugiego końca. Strumień powietrza wraz z resztkami i pyłem przechodzi przez kolektor i kilka filtrów, na których osadzają się duże i średnie cząstki. Ale te najmniejsze znów trafiają do powietrza. W przypadku odkurzaczy cyklonowych dzieje się tak samo. Ten rodzaj odkurzacza zamiast worka wyposażony jest w komorę, gdzie dochodzi do zasysania powietrza. Zostaje ono wprowadzane w ruch wirowy, aby oddzielić zanieczyszczenia, nagromadzone w pojemniku.

Zasada działania odkurzacza z filtrem wodnym jest inna. Nie ma pojemnika na kurz z tkaniny, papieru lub plastiku. Jego funkcję pełni zbiornik na wodę. Kurz przechodzi przez wodę, staje się mokry i osiada w zbiorniku, a oczyszczone powietrze wychodzi z drugiego końca odkurzacza i nawilża pomieszczenie. Aby proces filtracji wody był jeszcze bardziej wydajny, kurz jest mieszany z wodą podczas procesu czyszczenia.

Odkurzacz z filtrem wodnym


Istnieją dwie skuteczne technologie filtracji - turbulentny filtr wody i aktywny separator:

Filtr turbulentny tworzy chaotyczne turbulencje wody w zbiorniku, powodując mieszanie wody z pyłem. Aktywny separator działa inaczej, w istocie jest to turbina, która obraca się z prędkością do 36 tysięcy obrotów na minutę i tworzy wir powietrzno-wodny. Wychwytuje cząsteczki kurzu, dzięki czemu 99,99% zanieczyszczeń pozostaje w wodzie, a pozostałe 0,01% jest wychwytywane przez dodatkowy filtr HEPA. Odkurzacz wodny z separatorem jest bardziej zaawansowaną technologią. Odkurzacze z takim filtrem skuteczniej oczyszczają i nawilżają powietrze, jonizują je, są bardziej trwałe, chociaż są droższe. Takie filtry są stosowane w szczególności w modelach marki Rainbow.

Jak używać odkurzacza z filtrem wodnym?


Praca - odkurzacz z filtrem wodnym różni się nieco od modeli z workiem lub pojemnikiem. Aby zapewnić stabilną i wydajną pracę, trzeba przestrzegać kilku prostych zasad. Przed każdym czyszczeniem czystą wodę należy wlać do zbiornika. Czasami w procesie czyszczenia zbiornik musi być opróżniany i napełniany kilka razy, na przykład, jeśli jest dużo kurzu lub mieszkanie lub dom mają dużą powierzchnię. Po oczyszczeniu wodę należy wylać, a zbiornik wypłukać i osuszyć.

Niektóre modele są wyposażone w tak zwany tryb pracy przy niskich obrotach. Chodzi o funkcję nawilżania i aromatyzacji powietrza w okresie, gdy odkurzacz jest używany zgodnie z jego przeznaczeniem. Wystarczy dodać kilka kropli aromatu do zbiornika na wodę i włączyć funkcję. Jeśli użytkownik zastosuje się do instrukcji i nie zaniedba dbałości o urządzenie, jakość działania urządzenia pozostanie wysoka przez wiele lat.

Odkurzacze Rainbow z filtrem wodnym wady i zalety

Pierwsze odkurzacze, opracowane na początku XX wieku, były tak ogromne, że musiały być transportowane z domu do domu na powozie, i powodowały ogromny hałas. Obecnie odkurzacze z filtrem wodnym są cenione przez wielu użytkowników. Ale jak każde urządzenie ma swoje zalety i wady.

Zalety odkurzacza z filtrem wodnym

  • Wysokiej, jakości czyszczenie. To główna zaleta tej techniki. Nie ma jeszcze analogów. Nawet najmniejsze cząsteczki kurzu, najlżejsza sierść zwierzęca zostaną usunięte z powietrza.
  • Możliwość czyszczenia na sucho i na mokro. Za pomocą odkurzacza można nie tylko usunąć kurz z mebli tapicerowanych, ale także dokładnie wyczyścić podłogę i zebrać rozlane płyny.
  • Myjnia powietrzna. To wielofunkcyjne urządzenie może zastąpić nawilżacz powietrza. Alergicy szczególnie doceniają zalety odkurzacza z filtrem wodnym mogą go włączyć w dowolnym momencie i pozostawić do filtracji i nawilżenia powietrza. To ważna zaleta, ponieważ suche powietrze jest szkodliwe dla zdrowia.
  • Znaczne oszczędności. Urządzenie nie wymaga zakupu dodatkowych akcesoriów. Podstawowe wyposażenie to ostateczne wydatki.
 

Wady odkurzacza z filtrem wodnym


Niezależnie od tego, jak wygodny i niezawodny jest odkurzacz z filtrem wodnym, ma również wady.
  • Cena - Być może koszt takich produktów jest ich największą wadą. Odkurzacze z filtrem wodnym mają wysoką cenę. Są one jednak zaprojektowane na długi okres użytkowania, co najmniej 10 lat, podczas gdy konwencjonalne odkurzacze należy wymieniać, co 2-3 lata. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że nie ma potrzeby kupowania materiałów eksploatacyjnych (filtrów zastępczych i worków), a jakość czyszczenia jest nieporównywalnie wyższa.
  • Wymiary - Odkurzacz z filtrem wodnym jest znacznie cięższy i masywniejszy niż modele z workiem lub cyklonowe. 7–10 kg to zwykła waga odkurzaczy z filtrem wodnym. Jednak wielu producentów stara się zmniejszyć rozmiar i wagę modeli, dostosowując je do użytku w domu. Na przykład model Rainbow E2 Black jest całkowicie miniaturowym odkurzaczem z filtrem wodnym, waży zaledwie 5 kg i wyróżnia się stylowym, zwięzłym designem z podświetleniem zbiornika.
 

Mycie odkurzacza z filtrem wodnym

Po każdym użyciu zbiorniki należy dokładnie umyć i dokładnie osuszyć, w przeciwnym razie podczas następnego czyszczenia dom zostanie wypełniony nieprzyjemnymi zapachami. Ponadto należ ściśle przestrzegać instrukcji. Najmniejszy błąd może spowodować nieprzyjemne zapachy i przelewanie się wody.

Podsumowując - Dobry odkurzacz z filtrem wodnym


Do tej pory odkurzacz z filtrem wodnym jest najbardziej zaawansowanym urządzeniem do utrzymywania czystości i tworzenia korzystnego mikroklimatu w domu. Jest znacznie lepszy niż odkurzacz z workiem, czyści mieszkanie z kurzu i brudu, umożliwia rzadsze czyszczenie, a wynik każdego sprzątania będzie znacznie bardziej zauważalny.

Takie odkurzacze nawilżają powietrze i oczyszczają je z kurzu i alergenów, co może być prawdziwym zbawieniem dla osób cierpiących na alergie i astmę. I to jest sprawdzony fakt: na przykład odkurzacz Rainbow jest uznawany za skuteczny sposób radzenia sobie z alergenami przez wiele renomowanych organizacji międzynarodowych, które zajmują się alergiami na całym świecie.

Jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie te zalety odkurzaczy z filtrem wodnym, takie wady, jak rozmiar i koszt, wydają się nieistotne. Taki sprzęt będzie służył przez wiele lat i może być uważany za opłacalną inwestycję w czystość swojego domu i zdrowie swojej rodziny. Nowoczesny odkurzacz z filtrem wodnym to prawdziwe dobrodziejstwo dla zapracowanej osoby. Krótkie czyszczenie pozwoli posprzątać cały dom, wyczyścić meble, podłogę i odświeżyć powietrze bez używania dużej ilości środków czystości. Po tym wszystkim, pozostaje tylko oczyścić i osuszyć pojemniki i zapomnieć o unikalnym asystencie do następnego użycia.


  < powrót do listy artykułów