< powrót do listy artykułów

Odkurzacz z filtrem wodnym

Odkurzacz z filtrem wodnym
Jeśli chodzi o popularność, głównym trendem wśród właścicieli domów stają się odkurzacze z filtrem wodnym, znane również jako odkurzacze do filtrowania wody. Ze względu na swoje właściwości i zalety stają się one poważną konkurencją dla zwykłych odkurzaczy.
 

Czym są odkurzacez z filtrem wodnym i czym różnią się od odkurzaczy tradycyjnych?

Aby być sprawiedliwym, choć istnieje niewiele różnic między tradycyjnymi lub konwencjonalnymi odkurzaczami a odkurzaczami z filtrem wodnym, oba wykonują mniej więcej tę samą pracę. Zasadniczo, odkuracz z filtrem wodnym wykorzystuje zasysanie powietrza w celu zasysania zanieczyszczeń bezpośrednio z podłogi.

 

Główną różnicą jest jednak ich system filtracji. W przypadku tradycyjnego odkurzacza, zasysa on zanieczyszczenia i wykorzystuje filtr(y) w celu usunięcia cząstek z powietrza. Mogą również używać pojemników na zanieczyszczenia lub worków do zbierania zanieczyszczeń, aż użytkownik będzie gotowy do ich opróżnienia lub wyrzucenia, szczególnie w przypadku worka jednorazowego. Jednak czyste powietrze, po odfiltrowaniu, jest następnie wypychane z pleców odkurzacza.
 

W przypadku odkurzacza z filtrem wodnym wykorzystuje on wodę, mimo użycia ręcznego filtra, w celu odfiltrowania zarówno zanieczyszczeń, jak i resztek. Mówiąc wprost, brud wraz z pyłem jest zasysany tradycyjnym zasysaniem powietrza, ale w miejsce fizycznego filtra lub worka, wszystko jest filtrowane wodą. Takie odkurzacze posiadają wyspecjalizowane komory wodne, które pochłaniają zasysane zanieczyszczenia.

Gdy więcej zanieczyszczeń zostaje zassanych, woda staje się dość brudna, co oznacza, że odkurzacz działa. Dużo ludzie jak wodny filtrujący próżniowy cleaner gdy miewają skłonność filtrować out wszystkie gruzów lepiej i powietrze który przychodzi z one jest bardzo czysty, wolny od patogenów i wolny od gruzów zbyt.
 

Cechy odkurzaczy z filtrem wodnym

Odkurzacze wodne zapewniają szczególne korzyści w porównaniu z konwencjonalnymi modelami. Potrafią poradzić sobie z mokrym bałaganem, usunąć wiele bakterii i patogenów unoszących się w powietrzu oraz wypompować czyste i bardzo czyste powietrze. Doskonale radzą sobie z odfiltrowywaniem z powietrza praktycznie wszystkiego, co prowadzi do lepszej jakości powietrza w porównaniu ze zwykłym odkurzaczem.
 

Zalety odkurzacza wodnego

 

Choć jest ich sporo, poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich. Odkuracze z filtrem wodnym z łatwością pozbywają się mokrych zabrudzeń, co czyni je dość uniwersalnymi i wygodnymi w szerokim zakresie zastosowań. Doskonale sprawdzają się w filtrowaniu powietrza, znacznie lepiej niż tradycyjne odkurzacze.
 

W tych odkurzaczach prawie wszystko jest łatwo uwięzione w komorze wodnej, która działa jak filtr. Usuwa on z powietrza prawie wszystkie zanieczyszczenia, kurz, brud, bakterie i inne patogeny. Wykonuje on całkiem niezłą pracę, jeśli chodzi o filtrację powietrza, zwłaszcza dzięki zastosowaniu ciśnienia wody w celu wyeliminowania bakterii, wirusów i alergenów.
 

Są one dość energooszczędne w porównaniu z tradycyjnymi odkurzaczami. Oznacza to niższe rachunki za energię elektryczną.
Odkurzacze wodne wykonują niesamowitą pracę przy filtrowaniu powietrza, znacznie lepiej niż wiele tradycyjnych odkurzaczy. Istnieją jednak pewne tradycyjne odkurzacze klasy premium, które posiadają zarówno filtrację HEPA, jak i całkowicie szczelny system, który również doskonale sprawdza się w takich zastosowaniach, jak odkurzacze Dyson, Shark czy Sebo i Miele. Odkurzacze te nie mają również tych wad, które mają odkurzacze do filtracji wody.

< powrót do listy artykułów