< powrót do listy artykułów

Odkurzacz centralny wodny

Odkurzacz centralny wodny

Odkurzacz centralny wodny do czyszczenia dużych powierzchni i różnych zanieczyszczeń

Być może, gdybyśmy postanowili dowiedzieć się, co towarzyszy osobie na jej drodze do postępu, bylibyśmy zmuszeni uznać zwykły pył za najbardziej wiernego i stałego towarzysza. Ludzkość od stuleci walczy z kurzem i bakteriami. Czy udało się w tym czasie ułatwić sobie zadanie? Oczywiście, że tak, zwłaszcza dzięki wynalazkowi odkurzacza. A jednak nawet najnowocześniejszy tradycyjny odkurzacz, wyposażony w drogi filtr wielostopniowy, nie jest pozbawiony wad swoich poprzedników, aby pracować, jest zmuszony wielokrotnie wydalać powietrze z oczyszczonego pomieszczenia.

Dlaczego potrzebny jest odkurzacz centralny wodny?

Na wyjściu dostajemy strumień nasycony szkodliwymi mikrocząstkami pyłu, który unosi kurz z powierzchni jeszcze nieoczyszczonych. Czyszczenie odkurzaczem piorącym lub odkurzaczem ze słabym filtrem wodnym to tylko wakacje dla szkodliwych mikrocząstek. Bakterie i grzyby mnożą się w wilgotnej fakturze dywanów, najmniejsze cząsteczki brudu są spryskiwane cieczą, którą filtr wody traci podczas pracy (około 1 szklanka wody może wrócić do pomieszczenia).
 

Okazuje się, że podczas czyszczenia powierzchnie stają się mniej więcej czyste, a powietrze jest brudne. Czystość osiąga się poprzez odkurzacz centralny wodny, który w przeciwieństwie do domowych odpowiedników, naprawdę skutecznie usuwa widoczny i przede wszystkim niewidoczny kurz z domu. Jest to urządzenie przystosowana do pracy na sucho i mokro.

Co to jest odkurzacz centralny wodny?

Odkurzacz centralny to system czyszczenia oparty na zasadzie centralnego odsysania pyłu. Obejmuje:

 • Jednostka centralna, która może znajdować się w dowolnym pomieszczeniu pomocniczym, w piwnicy, garażu lub spiżarni;
 • Rury PCV montowane wewnątrz ścian;
 • Gniazda pneumatyczne;
 • Węże;
 • Separator wodny;
 • Różne dysze do węży, szczotek, uchwyty;

Jeden koniec rury jest podłączony do jednostki centralnej, a wylot pneumatyczny znajduje się na drugim końcu. Śmieci ze wszystkich pomieszczeń są zbierane rurami do pojedynczego pojemnika z wodą. Cały system jest wbudowany w strukturę domu. Cały proces czyszczenia odbywa się w ciszy, poza zasięgiem wzroku użytkownika. Korzystając z tego urządzenia można cieszyć się z możliwości sprzątania bez konieczności ciągnięcia ze sobą odkurzacza.

Jak działa odkurzacz centralny wodny?

Całość stanowi zasadę jego działania - pomieszczenie wymiany powietrza, woda,ulica. Dlatego odkurzacz centralny wodny nie jest w stanie pozostawić nawet najmniejszego i najbardziej niebezpiecznego pyłu w domu. Istotne jest, że odkurzacz centralny nie wyrzuci kurzu podczas czyszczenia, to się nigdy nie zdarzy. Nowoczesne centralne systemy usuwania kurzu zapewniają taką samą, jakość filtracji jak konwencjonalny odkurzacz, po prostu wydmuchują zapach (drobny pył) nie z powrotem do pokoju, ale przepuszczają go przez wodę i wyrzucają do kanalizacji. Okazuje się, że usuwany jest cały kurz z domu na zawsze i nie stymuluje się jego krążenia w pomieszczeniu. Odkurzacz wyposażony jest w automatycznie spłukiwany separator wodny i jest odprowadzana do kanalizacji.

Dlaczego odkurzacz centralny wodny zdobywa coraz więcej fanów?

Z tego samego powodu, dlaczego istnieje centralny system zaopatrzenia w wodę i kanalizację, gazociąg, antenę telewizyjną, telefon i Internet. Aby życie było wygodne. Wydaje się, że centralny odkurzacz wodny nie jest w stanie tego zrobić? Najbardziej czasochłonnym procesem sprzątania za pomocą odkurzacza centralnego jest włączenie węża do wylotu pneumatycznego. Zaraz po podłączeniu węża, daleko we wnętrzu domu, jednostka napędowa automatycznie rozpoczyna pracę. Można go zamontować w dowolnym pomieszczeniu gospodarczym: na balkonie, w spiżarni, piwnicy lub garażu. Gwarantuje to całkowity brak hałasu podczas czyszczenia.
 

W ścianach domu znajdują się rurociągi, które z jednej strony są podłączone do jednostki napędowej, ale z drugiej strony mają wylot światła tzn. specjalne gniazda pneumatyczne. Gdy tylko ktoś zdecyduje się rozpocząć czyszczenie, musi podłączyć wąż do tych gniazd i proces się rozpoczyna. Cały brud, piasek i kurz są zasysane do węża, po każdorazowym wyłączeniu silnika dochodzi do automatycznego odprowadzenie brudnej wody do kanalizacji. Zanieczyszczone powietrze bakterie i drobny pył, jest usuwane z domu. Korzyścią z użytkowania takiego odkurzacza jest możliwość odkurzania zarówno ciał stałych, jak i płynnych.

Wyposażenie odkurzacza centralnego wodnego

Najczęściej odkurzacz centralny wodny posiada:

 • Wąż ssący (miękki i lekki) oraz wieszak na ten wąż;
 • Rurę teleskopową;
 • Specjalną szczotkę z dwiema funkcjami;
 • Profesjonalną szczotkę do czyszczenia podłóg drewnianych i płytek;
 • Wygodną szczotkę szczelinową;
 • Praktyczną szczotkę do kurzu;
 • Szczotkę do tapicerki;

Główną zaletą odkurzacza centralnego wodnego jest to, że podczas jego użytkowania nie ma potrzeby wymieniania worków i wylewania zanieczyszczeń z pojemnika. Jak już wspomniano to urządzenie z separatorem wodnym można wykorzystywać do sprzątania wody oraz innych zanieczyszczeń, z którymi nie poradziłby sobie zwykły odkurzacz.

Centralne odsysanie pyłu

Centralny odkurzacz wodny stanowi podstawę systemu odsysania pyłu. Ten rodzaj sprzętu jest jedną z nowych technologii zaprojektowanych w celu poprawy, jakości życia współczesnych ludzi: tak jak nikt dziś nie jest zaskoczony obecnością w budynkach centralnych i mieszkalnych scentralizowanych systemów zapewniających zasoby do obsługi ważnych funkcji (woda, ścieki, ogrzewanie, gaz, śmieci, okablowanie elektryczne, systemy wentylacji i klimatyzacji), więc już wkrótce taka wygoda jak centralne usuwanie kurzu przestanie zadziwiać.
 

Jeśli zwykłe odkurzacze są nadal szeroko stosowane do sprzątania mieszkań, to w hotelach i przedsiębiorstwach przemysłowych centralne odsysanie pyłu jest już całkiem znane: praktyka wykazała, że instalacja odkurzacza zapewnia do 40% czasu potrzebnego na utrzymanie personelu konserwacyjnego, co generuje nawet 50% rocznych oszczędności koszty operacyjne.

Wszechstronne czyszczenie za pomocą odkurzacza centralnego wodnego

Za pomocą odkurzacza centralnego wodnego można wyczyścić w domu, biurze, sklepie parkiet, płytki, kafelki panele a także tapicerowane meble, dywany oraz wykładziny. Ten rodzaj odkurzacza doskonale sprawdza się do zbierania rozlanych płynów z powierzchni w łazience, kuchni, barach, hotelach a nawet przy basenie. Wyposażenie odkurzacza centralnego wodnego w nowoczesne technologie i różne akcesoria zapewnia jego długoletnie użytkowanie. Wszystkim posiadaczom w znacznym stopniu ułatwi sprzątanie każdego pomieszczenia, zapewniając satysfakcję z dobrego zakupu.
 

Posiadając do sprzątania duże powierzchnie zachodzi potrzeba zakupu odpowiedniego sprzętu, w tym przypadku najbardziej optymalny będzie odkurzacz centralny wodny. Jest to innowacyjne rozwiązanie i niezwykle przydatne w takich przypadkach. Powietrze pobrane przez odkurzacz zostaje przepuszczone przez wodę, która zatrzyma wszystkie brudy, mikroorganizmy. Nowoczesne urządzenia centralne posiadają automatyczny odpływ brudnej wody, która jest kierowana do kanalizacji. Korzyścią jest to, że urządzenie samodzielnie pobiera wodę i usuwa zanieczyszczenia. Za wadę można postrzegać wysoką cenę, ale jest ona adekwatna do osiąganych korzyści.

< powrót do listy artykułów