< powrót do listy artykułów

Odkurzacze na wodę

Odkurzacze na wodę
Jednym z czynników, który znacznie poprawia komfort wszystkich domowników, jest odkurzacz na wodę. Jest on bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających wszelkiego rodzaju alergie. Jakie są zalety posiadania odkurzacza z filtrem wodnym? Kiedy powinniśmy zdecydować się na tego typu rozwiązanie? Jaki odkurzacz z filtrem wodnym będzie najlepszym wyborem? W poniższym artykule przedstawimy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez klientów pytania. Zaprezentujemy również odkurzacz, który naszym zdaniem jest najlepszym wyborem.

Prosty wybór - odkurzacz wodny czy bezworkowy?

Standardowym urządzeniem wykorzystywanym podczas domowych porządków, jest właśnie tradycyjny odkurzacz z wymiennymi workami. Ich popularność wśród użytkowników jest nadal bardzo duża. Jednak zwolennicy innych rozwiązań również mają wiele różnych modeli do wyboru. Jeśli nie chcesz pamiętać o regularnym kupnie worków do swojego odkurzacza, zastanów się nad modelem wodnym. Jest on nieco droższy, ale o wiele bardziej komfortowy w użytkowaniu, niż ten tradycyjny.

Czy odkurzacz wodny i odkurzacz piorący to to samo?

Zanim całą swoją uwagę skupimy na przedstawianiu najważniejszych cech odkurzaczy wodnych, warto sobie wyjaśnić tą kwestię. Rynek AGD jest dość sporym obszarem, na którym możemy kupić wiele różnych modeli, które współpracują z wodą - stąd powszechne zbiorowe określenie "odkurzacze wodne".
 
Najskuteczniejsze są odkurzacze wyposażone w filtr wodny.  Nie mają one systemu workowego, tak jak tradycyjne odkurzacze na worki. Ich zasadnicza zaleta polega na tym, że nieczystości, które urządzenie zbierze podczas sprzątania, trafiają do pojemnika wypełnionego wodą. Dzięki takiemu działaniu, nawet najmniejsze cząsteczki kurzu nie mają szans na powrót do pomieszczenia.
 
Inny typ odkurzaczy to modele wyposażone w możliwość czyszczenia na mokro oraz na sucho. Ten typ odkurzacza posiada zbiornik wodny na nieczystości oraz system workowy, który umożliwia mu tradycyjną metodę odkurzania.
 
Ostatnim rodzajem odkurzacza, zaliczającym się do kategorii wodnych, jest odkurzacz piorący. Nie posiadają one tylko filtra wodnego, ale mają też możliwość wytworzenia piany. Przy czyszczeniu dywanów czy tapicerki sprawdzają się idealnie. Są bardzo dobrym rozwiązaniem dla uprzątnięcia błota czy innych mokrych plam.

Jak działa odkurzacz wodny?

Odkurzacz wodny jest odkurzaczem bezworkowym, w którym zbiornikiem na nieczystości jest pojemnik z wodą, który pełni jednocześnie rolę filtra. Podczas odkurzania dywanu czy też podłogi, filtr wodny odizolowywuje alergeny. Nie musisz się martwić otwarciem odkurzacza, gdyż powietrze w nim jest całkowicie czyste. To urządzenie jest polecane przede wszystkim alergikom. Nie dość, że tuż po odkurzaniu mamy czyste i świeże powietrze, to w dodatku jest ono nawilżone.

Jakimi parametrami należy się kierować przy wyborze odkurzacza?

Wybór odkurzacza z filtrem wodnym jest dobrą decyzją - nie tylko świetnie oczyszcza on podłoże, ale również powietrze, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób z różnymi alergiami. Można nim czyścić wszelkie podłoża - zaczynając od kamiennych płytek, poprzez powierzchnie z drewna, a kończąc na tkaninach. Każdy kupujący powinien kierować się własnymi potrzebami, warto jednak zwrócić uwagę na kilka czynników charakteryzujących urządzenie:
  • Moc - im jest większa, tym odkurzacz jest wydajniejszy. Niestety moc zazwyczaj przekłada się na cenę odkurzacza. Wybierając inwestycję w droższy sprzęt, mamy pełną gwarancję jego wydajności oraz skuteczności sprzątania - przyda się to przy odkurzaniu wykładzin czy dywanów.
  • Pojemność zbiorników na wodę - im zbiornik będzie pojemniejszy, tym komfort odkurzania będzie większy. Jeśli jednak masz małe mieszkanie, możesz kupić mniejszy, poręczniejszy model. Posiadacze dużych mieszkań powinni zaopatrzyć się w odkurzacze o pojemności od 5 do 6 litrów - w takim wypadku unikną konieczności wymiany wody w trakcie odkurzania..
  • Liczba zbiorników na wodę – do wyboru są modele posiadające jeden lub dwa pojemniki. Odkurzacze jednokomorowe są tańsze, ale mogą wymagać wymiany wody nawet w trakcie sprzątania. Odkurzacze dwukomorowe mają dodatkowy plus - są korzystniejsze dla zdrowia.

RAINBOW – antyalergiczny odkurzacz na wodę

Naszym zdaniem Rainbow to najlepszy model odkurzacza wodnego. Jest to wielofunkcyjne, czyszcząco-filtrujące urządzenie, które pozwoli ci zadbać o odpowiedni poziom higieny i czystości w twoim mieszkaniu. Sprzęt ten należy do jednego z najnowocześniejszych - idealnie nadaje się do każdego domu czy mieszkania. W komfortowy sposób uwolni twój dom od alergenów, brudu, kurzu czy smogu - dodatkowo jonizując i filtrując powietrze w pomieszczeniu.

Odkurzacz Rainbow jest wyposażony w: ssawki szczelinowe długie i krótkie, szczotkę do ścian i podłóg, szczotkę tapicerską, szczotkę antystatyczną czy też końcówkę pompującą - wszystko to dla twojego komfortu i zapewnienia szerokiego zastosowania sprzętu. Odkurzacz wodny Rainbow jest idealną propozycją dla alergików, ponieważ skutecznie usuwa wszystkie alergeny z całego pomieszczenia. 
< powrót do listy artykułów