< powrót do listy artykułów

Odkurzacz piorący z filtrem wodnym

Odkurzacz piorący z filtrem wodnym

Odkurzacz z filtrem wodnym - Akcesoria, Opinie, Działanie

Utrzymanie czystości w domu na właściwym poziomie bez odkurzacza jest zdecydowanie nieosiągalne. Dodatkowo, jeśli w domu znajdują się różne rodzaje powierzchni od paneli, przez płytki po dywany i wykładziny to bezwzględnie potrzebny jest dobry odkurzacz. Taki, który będzie usuwać kurz, ale również poradzi sobie z sierścią czworonożnych domowników i mokrymi plamami.
 

Podjęcie decyzji o zakupie odpowiedniego odkurzacza jest nie lada wyzwaniem, ponieważ w sklepach dostępnych jest całe mnóstwo różnych typów odkurzaczy. Różnią się od siebie nie tylko kolorem co zapewne ułatwiałoby wybór, ale przede wszystkim budową, mocą, funkcjonalnością czy poziomem zachowanej higieny. W większości są to odkurzacze na sucho. Mogą być: przewodowe, bezprzewodowe, pionowe lub małe kompaktowe, workowe i bezworkowe.
 

Możemy kupić odkurzacz z filtrem HEPA albo odkurzacz z filtrem wody (potocznie zwany też odkurzaczem wodnym). Ten ostatni będzie szczególnie dobrym wyborem dla alergików lub osób mających problemy z astmą, ponieważ wychwytuje i zatrzymuje wszelkie pyłki, zarodniki grzybów i roztocza zawieszone w powietrzu. Doskonale zda egzamin również w domach z dziećmi i czworonożnymi przyjaciółmi, gdzie zachowanie czystości i higieny jest o wiele bardziej trudne.

Odkurzacz piorący wyposażony w filtr - jak to działa?

Zwykły odkurzacz posiada z reguły worek papierowy, który już po kilku minutach pracy przestaje być efektywny. Kolejny niemiły element odkurzaczy workowych, który może być postrzegany jako wada, to stale unoszący się w powietrzu kurz, który negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników. Woda, która jest najdoskonalszym naturalnym filtrem znalazła swoje zastosowanie właśnie w odkurzaczach z filtrem wodnym.
 

Mają one zamontowany zbiornik na wodę, do którego trafiają wciągane przez ssawkę zanieczyszczenia (kurz, włosy, sierść, pyłki i inne). W kolejnym kroku zassane powietrze, które na tym etapie nie jest jeszcze wystarczająco czyste podlega dodatkowej filtracji w tzw. filtrze wylotowym. W tym drugim procesie, z reguły stosowane są filtry HEPA lub filtry z wkładem węglowym. Niektórzy producenci, dodatkowo oferują klientom preparaty zapachowe, które po dodaniu do pojemnika z wodą sprawiają, że odkurzone pomieszczenie jest nie tylko czyste, ale również pachnące.

Odkurzacz wodny z separatorem

Na rynku można spotkać również odkurzacz wodny z separatorem. Warto zatem wiedzieć w jaki sposób użycie separatora wypływa na to jak odkurzanie jest wygodne i skuteczne. Separator jest specjalnie zaprojektowanym urządzeniem filtracji mechanicznej. Jego działanie polega na wprawieniu w ruch obrotowy o ogromnej prędkości, dzięki czemu woda z zanieczyszczeniami jest jeszcze skuteczniej oddzielona od powietrza. Co oznacza, że użycie separatora wpływa na zwiększenie jakości i efektywności filtracji. Dla osób ceniących wyjątkową czystość może mieć to duże znaczenie.

Odkurzacz z filtrem wodnym - dodatkowe funkcje i akcesoria - kompleksowy sprzęt

Producenci szczególnie droższych modeli odkurzaczy z filtrem wodnym, z dużą drobiazgowością dbają o dodatkowe funkcje odkurzacza lub akcesoria zwiększające jego skuteczność - o tym często decyduje wyposażenie i liczba funkcji. W ofercie można więc znaleźć np. odkurzacz wodny z turboszczotką, która doskonale sprawdzi się do czyszczenia wszystkich rodzajów powierzchni, zarówno twardych jak płytki czy panele, ale również miękkich jak dywany lub wykładziny.
 

Profesjonalne szczotki wyposażone są w oświetlenie LED, które pomaga sprzątać różnego rodzaju zakamarki i miejsca słabo doświetlone. Dzięki temu można szybko zweryfikować czy odkurzana powierzchnia została faktycznie posprzątana. Odkurzacz wodny z elektroszczotką, która z pewnością świetnie zda egzamin z doczyszczania wykładzin i prania dywanów, ale również mebli tapicerowanych. Szczotka może spotkać się z uznaniem tych osób, które cenią sobie czystość w samochodzie ponieważ, skutecznie wyczyści materace i tapicerki wewnątrz auta.
 

Szczotki te są z reguły mniejsze i lżejsze oraz często wspomagane dodatkowym silnikiem co jeszcze zwiększa ich moc ssania. Odkurzacz wodny z funkcją prania to funkcjonalność, która z powodzeniem może być wykorzystana do czyszczenia dywanów i wykładzin „na mokro”. Z reguły jest to możliwe dzięki dodatkowej nakładce, oczywiście łatwej w montażu, która wyposażona jest w zbiornik na wodę, aplikator spray-u i spust uwalniający środek czyszczący w odpowiedniej ilości. Funkcjonalność pomoże utrzymać w czystości i świeżości schody obite wykładziną, tapicerowane meble i tapicerkę samochodową.
 

Przede wszystkim jednak z powodzeniem usunie niechciane plamy i zabrudzenia, które mogły być usunięte wyłącznie na mokro. Takie rozwiązanie będzie wyjątkowo pożądane przez osoby mające w domu czworonożnego przyjaciela, który w deszczową pogodę skutecznie bałagani, brudzi i plami wszystko w domu swego właściciela. Rodzice małych dzieci również docenią możliwość „prania” i będą je uznawać z duży atut.

Odkurzacz z filtrem wodnym wady i zalety

Niewątpliwą zaletą odkurzaczy z filtrem wodnym jest dwustopniowa filtracja powietrza, gdzie w pierwszym etapie filtracji zastosowana jest woda a w drugim dodatkowo filtry HEPA lub filtry z wkładem węglowym. Zastosowanie tak efektywnej filtracji powoduje, że tego typu odkurzacze piorące są doskonałym rozwiązaniem dla alergików i osób mających problemy z astmą - filtracja wodna może wyłapać nawet 99,997% zanieczyszczeń. Odkurzacze z filtrem wodnym mogą być z powodzeniem używane na wszystkich rodzajach powierzchni a w odkurzanych pomieszczeniach poza zapewnieniem czystości również odświeżają powietrze.
 

Dodatkowe funkcje odkurzacza piorącego jak np. funkcja prania tapicerowanych powierzchni, wykładzin i dywanów jest także znaczącą zaletą tego rodzaju urządzenia. Podstawową wadą jest waga odkurzacza, ponieważ pojemnik z wodą sprawia, że jest on po prostu cięższy. Nieliczni użytkownicy zwrócili uwagę na fakt, że pojemnik nie jest łatwy do utrzymania w czystości. Wadą jest również cena urządzenia, ponieważ odkurzacze tego rodzaju są droższe od tych zwykłych. Jednak producenci dbają o to, aby zapewnić najwyższą jakość sprzętu zatem odkurzacze są trwałe i odporne na uszkodzenia.

Odkurzacz z filtrem wodnym ranking i opinie użytkowników

Mimo że odkurzacze z filtrem wodnym są od lat dostępne na rynku, to jednak nie zyskały jeszcze na należnej sobie popularności. Mając na uwadze atuty odkurzacza jak skuteczność w walce z pyłkami, kurzem, roztoczami i zarodnikami grzybów co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem dla alergików i astmatyków mniejsza popularność niż zwykłe, tradycyjne odkurzacze może być zaskakująca. Niemniej jednak warto rozpoznać ofertę rynku w tym zakresie.
 

Obecnie w rankingach promowane są tańsze modele odkurzaczy z filtrem wodnym, które znalazły swoich zwolenników. Kierując się jednak opiniami użytkowników droższych modeli przed zakupem powinno się poważnie rozważyć taką inwestycję co zaprocentuje długim, wieloletnim, bezawaryjnym użytkowaniem i trwałością. Producenci droższych typów odkurzaczy dbają też o ekstra detale jak na przykład oświetlenie LED na szczotce czy ekstrakty zapachowe.

Dobry odkurzacz z filtrem wodnym

Zgodnie z opinią osób posiadających odkurzacz piorący z filtrem wodnym trwałość sprzętu wynosi nawet więcej niż 10 lat. Chwalona jest jakość sprzątania i dodatkowe atuty w postaci odświeżonego lub nawet pachnącego powietrza. Użytkownicy nie wyobrażają sobie powrotu do zwykłego odkurzacza. Osoby z alergią wskazują, że wyraźnie odczuwają mniejsze dolegliwości przy dłuższym stosowaniu sprzętu. Właściciele zwierząt zwracają uwagę na zauważalnie skuteczniejsze usuwanie sierści.
 

Podsumowując, w chwili kiedy stoimy przed konicznością kupna nowego odkurzacza, w pierwszej kolejności dobrze jest przemyśleć jakie są nasze potrzeby w zakresie sprzątania. Czy sprzątamy często bo w domu mamy małe dzieci i zwierzęta lub po prostu lubimy sterylny porządek? Czy jesteśmy alergikami lub astmatykami? Czy w domu mamy do odkurzania mieszane powierzchnie czy np. tylko panele? Odpowiedzi na te pytania będą wstępem do decyzji jakiego rodzaju urządzenia będziemy szukać. Mając różne powierzchnie podłogowe i potrzebę częstego oraz dokładnego odkurzania warto rozważyć zakup odkurzacza z filtrem wodnym.

Jeśli nie wiesz jaki odkurzacz z wkorzystaniem wody wybrać to skontaktuj się z nami - zawsze służymy pomocą i serwisem. Polecamy zapoznać się z najszym Rainbow E2 - najnwoszy model. Nowe funkcje i świetna wydajność. Ten piorący odkurzacz cieszy się ogromną popularnością. To najlepsze wielofunkcyjne odkurzacze do dywanów i tapcierki, powierzchni płaskich jak płytki czy do mebli - wszystko dzięki doskonałym akcesoriom, mocy urządzenia. Nasz odkurzacz piorący od lat cieszy się uznaniem alergików, którzy poleceają go jako odkurzacz antyalergiczny.

 

< powrót do listy artykułów