< powrót do listy artykułów

Odkurzacz wodny - co warto wiedzieć?

odkurzacze wodne

Odkurzacze wodne

 

Odkurzacze wodne stają się coraz bardziej popularne. Tego typu sprzęty mają naprawdę wiele zalet. Odkurzacz z wodnym filtrem można wykorzystać w wielu sytuacjach. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas tego zakupu i dlaczego jest to polecany i ceniony produkt. 

W jaki sposób działa odkurzacz wodny?

 

Odkurzacz wodny to urządzenie nie posiadające worka, które jest wyposażone w specjalny, wodny filtr. Jego działanie jest bardzo proste. Powietrze i wszelkie zanieczyszczenia zostają wciągnięte rurą do specjalnego pojemnika z wodą. Tam woda oddziela kurz od powietrza. Ponadto możliwe jest wyeliminowanie wszelkich drobnych cząsteczek jak np. roztocza czy kurz. 
 

Warto wiedzieć, że odkurzacze z filtrem wciągają o wiele więcej zanieczyszczeń niż tradycyjne urządzenia. Po zakończeniu sprzątania należy tylko oczyścić pojemnik i usunąć z niego wszelkie drobinki zanieczyszczenia. 

Zalety odkurzaczy wodnych

 

Odkurzacze wodne charakteryzują się wieloma zaletami. Przede wszystkim gwarantują one naprawdę wysoką jakość czyszczenia. Potrafią one usunąć najmniejsze drobinki np. kurzu czy sierści. Kolejną kwestią jest możliwość czyszczenia wybranych powierzchni zarówno na sucho jak i mokro. Z pomocą urządzenia można usunąć zarówno kurz z mebli i innych przedmiotów, wyczyścić podłogę, usunąć rozlane płyny itd. Kolejną kwestią jest możliwość nawilżania powietrza.
 

Odkurzacze tego typu wystarczy w konkretnym momencie włączyć i pozostawić do filtracji, gdyż suche powietrze jest naprawdę szkodliwe dla zdrowia. Warto też podkreślić, że odkurzacz wodny to duża oszczędność. Nie ma potrzeby zakupu innych urządzeń i akcesoriów. 

Jak działa odkurzacz z wodą?

 

Odkurzacz z wodą różni się nieco od tradycyjnych modeli z workiem. Aby praca była wydajna i stabilna konieczne jest przestrzeganie kilku zasad. Przede wszystkim przed rozpoczęciem każdego czyszczenia konieczne jest napełnienie zbiornika czystą wodą. Czasami, aby pozbyć się uporczywych zabrudzeń konieczne jest kilkukrotne wymienienie wody. Po zakończeniu sprzątania należy wylać wodę, a zbiornik dokładnie wypłukać i osuszyć. Niektóre modele pozwalają na pracę przy niskich obrotach.
 

Odkurzacz z filtrem czy warto

 

Odkurzacz wodny to bez wątpienia najbardziej zaawansowane urządzenie pozwalające utrzymać czystość w domu i każdej innej przestrzeni. Jest lepszy niż odkurzacz z workiem/ Usuwa więcej zabrudzeń i umożliwia rzadsze sprzątanie. Ponadto ostateczny wynik sprzątania będzie o wiele lepszy.
 

Takie urządzenie są idealne dla alergików. Oczyszczają one powietrze z kurzu i alergenów i nawilżają je co jest niezwykle ważne. Zapewnia on najlepsze warunki dla zdrowia. Warto zaznaczyć, że nowoczesne odkurzacze wodne posiadają wiele dodatkowych funkcji. Używając jednego urządzenia można z powodzeniem wyczyścić podłogi, meble, różne powierzchnie i przedmioty, a także oczyścić powietrze. Ponadto nie trzeba używać żadnych środków czyszczących i detergentów. Jest to idealne rozwiązanie i prawdziwe dobrodziejstwo dla osób zapracowanych, które nie mają czasy na dokładne porządki.
 

Odkurzacz wodny może dłużyć przed długie lata. Nie wymaga on przeprowadzania żadnej, szczegółowej pielęgnacji. Wystarczy jedynie dokładnie go umyć po każdym sprzątaniu, a następnie osuszyć. Dzięki temu skutecznie usunie on brud, a dom nie będzie wypełniony nieprzyjemnymi zapachami. Trzeba także dokładnie przestrzegać instrukcji, aby uniknąć pojawiania się nieprzyjemnych zapachów i przelania się wody. Jest on bezpieczny dla praktycznie każdej powierzchni. 

< powrót do listy artykułów