< powrót do listy artykułów

Odkurzacze wodne Rainbow

Odkurzacze wodne Rainbow wady i zalety

Zalety korzystania z odkurzaczy wodnych Rainbow

Odkurzacz wodny Rainbow to połączenie nowoczesnych technologii z najlepszymi osiągnięciami natury w czyszczeniu i nawilżaniu powietrza.  Odkurzacz Rainbow jest wyposażony w mocny silnik pracujący w dwóch trybach, mały neutralizator kurzu HEPA i bezpieczny separator o dużej prędkości. Przez miliony lat natura opracowała wiele sposobów czyszczenia i aktualizacji swoich zasobów. Na naszej planecie najlepszym sposobem walki z kurzem jest woda. Pochłania, rozpuszcza i usuwa kurz, po pewnym czasie wraca do naturalnego obiegu w nieskazitelnej czystości.To te właściwości wody zostały zastosowane w bardzo skutecznym systemie czyszczącym Rainbow.

Cechy technologii odkurzaczy Rainbow

Pierwsze odkurzacze były prawdziwym odkryciem, ponieważ uwolniły ludzi od rutynowych prac porządkowych w mieszkaniu. Jednak konwencjonalne odkurzacze używają filtra papierowego lub tkaninowego, który szybko się zapycha i zamiast czyszczenia pomieszczenia zaczyna je ponownie zanieczyszczać, uwalniając kurz do środowiska domowego. Ponadto zwykły typ odkurzaczy zasadniczo nie może dokładnie zbierać kurzu domowego, wśród którego znajdują się odpady drobnych roztoczy. Substancje te mogą powodować alergie i szkodzić zdrowiu. Odkurzacz Rainbow skutecznie radzi sobie z kurzem domowym i jest w stanie usunąć nawet alergeny.

Pierwszy etap czyszczenia - filtr wodny

Wyprodukowany przez firmę Rainbow odkurzacz posiada filtr wodny, do którego podczas odkurzania dostaje się kurz. W tym zbiorniku na wodę, powstaje prawdziwy wir wodny przy użyciu szybkiego separatora (32 000 obr./min), przez co następuje zwilżanie i osadzane się kurzu na dnie zbiornika.

Drugi etap czyszczenia - filtr HEPA

Powietrze, w którym pozostaje drobny pył, przechodzi przez filtr wody do neutralizatora HEPA wykonanego ze specjalnej włóknistej substancji zdolnej do zatrzymywania kurzu o grubości do 0,06 mikrona, który jest 230 razy cieńszy niż ludzki włos.
 

Po przejściu obu etapów zanieczyszczony strumień powietrza w odkurzaczu Rainbow jest nie tylko czyszczony, do 99,9 %, ale także nawilżany. Może być również aromatyzowany przez dodanie kilku kropli aromatu do zbiornika, które można kupić oddzielnie. Po zakończeniu odkurzania zanieczyszczony roztwór wodny ze zbiornika należy odprowadzić do kanalizacji. Rainbow odkurzacz może pracować w dwóch trybach przy niskich i wysokich prędkościach, podczas wykonywania swoich funkcji.
 

Podczas pracy w odkurzaczu o wysokich prędkościach można przeprowadzić wysokiej, jakości czyszczenie całego pomieszczenia. Rainbow to wielofunkcyjny system czyszczący, który pozwala nie tylko odkurzyć pomieszczenie, ale przeprowadzić kompleksowe czyszczenie: suche, mokre, dokładne czyszczenie mebli tapicerowanych. Jest niezbędny w domach, w których mieszkają osoby cierpiące na alergie, ponieważ skutecznie zwalcza roztocza, zapewnia antyalergiczne czyszczenie powierzchni.
 

W standardowej wersji odkurzacze Rainbow są wyposażona w dysze, niezbędne do czyszczenia nie tylko płaskich powierzchni i dywanów, ale także miejsc trudnodostępnych. Złącza cokołu, szczeliny między segmentami, pod listwami przypodłogowymi, wąskie przestrzenie pod zlewozmywakami z powodzeniem czyszczą odkurzacze Rainbow za pomocą wymiennych dysz. Wszystkie dysze mają szybkozłącza i są bezpiecznie zamocowane.
 

Ponadto odkurzacze wodne Rainbow są wyposażone w funkcjonalne urządzenie do mebli, pościeli, a także do foteli samochodowych. Za pomocą specjalnych dysz można usunąć stare plamy z kawy, czekolady, sosów, wyczyścić tłuste plamy zwłaszcza na podłokietnikach sof i krzeseł, pozbyć się sierści zwierząt z powierzchni mebli tapicerowanych.

Odkurzacz Rainbow, jako nawilżacz - praca przy niskiej prędkości

Zaletą odkurzacza Rainbow przy niskich prędkościach jest to, że można nawilżać i oczyszczać powietrze z kurzu. Powietrze staje się czyste i świeże. System Rainbow wykorzystuje pomysłowy wynalazek natury, gęstą mgłę, czyli zawiesinę wodną, w której kurz, różne okruchy, wełna i małe owady zamoczą się, opadają na powierzchnię, a następnie są usuwane. Mieszanie wody jest dodatkowo aktywowane separatorem o unikalnej konstrukcji.
 

Po prostu po włączeniu odkurzacza wodnego Rainbow wytwarza się zawiesina wodna, która zwilża kurz, wspomaga jego osiadanie, a następnie zostaje przechwycony przez urządzenie. Optymalne jest przeprowadzenie nawilżania po przeprowadzeniu czyszczenia na sucho, gdy duża ilość kurzu dostanie się do powietrza.

Zalety korzystania z odkurzaczy wodnych Rainbow w domu lub biurze

  1. Podczas odkurzania unoszący się w pomieszczeniu kurz jest zwilżany wodą i łatwo zbierany przed odkurzacz a wraz z nim alergeny unoszące się w powietrzu. Po zakończonej procedurze oczyszczania w mieszkaniu odczuwana jest świeżość i przyjemny zapach.
  2. Odkurzacz wodny Rainbow korzysta z innowacyjnego sposobu filtrowania pozwalającego na usunięcie zanieczyszczeń prawie w stu procentach. Filtr wodny pochłania aż 99,9 % kurzu a resztą zajmuje się filtr Hepa pozostawiając pomieszczenie wolne od kurzu i roztoczy. Powietrze jest nie tylko oczyszczane, ale także nawilżane. Można napełnić zbiornik wodą, włączyć tryb pracy przy niskich prędkościach. Następnie odkurzacz będzie stale nawilżał powietrze.
  3. Rainbow odkurzacze swoje wyposażył w silnik Hurricane zwiększając moc urządzenia, co powoduje szybszą pracę w krótszym czasie, jaki trzeba poświęcić na odkurzanie.
  4. Odkurzacze wodne Rainbow są urządzeniami funkcjonalnymi, z wbudowanymi w uchwyt włącznikami uruchomiającymi pożądane procesy jego pracy.
  5. Szybkozłącze pozwala na sprawne i łatwe montowanie i demontowanie dodatkowych akcesoriów, które usprawniają odkurzanie.
  6. Producent Rainbow zadbał także o bezpieczeństwo mebli i ścian w mieszkaniu i wyposażył odkurzacze w gumowe zderzaki. Sprawne przemieszczanie się urządzenia zapewnia zręczny wózek, dzięki któremu można łatwo przejść do drugiego pokoju.
  7. Dodatkowym usprawnieniem jest zastosowanie w odkurzaczach Rainbow reflektorów LED, które ułatwiają odkurzanie o zmierzchu bez konieczności włączania światła. Reflektor oświetla miejsce poruszania się odkurzacza, co pozwala na dokładne sprzątanie.
  8. Odkurzacz Rainbow jest urządzeniem wielofunkcyjnym dzięki wyposażeniu go w praktyczne obrotowe szczotki służące do usuwania zanieczyszczeń z miejsc, do których trudno się dostać w inny sposób. Dzięki temu wszelkie okruchy, kurz, sierść zwierząt dostają się do dyszy a mieszkanie lśni czystością. Wielofunkcyjna szczotka pozwala na głębokie czyszczenie dywanów, mebli tapicerowanych, pościeli z kurzu, roztoczy itp.

Powietrze w mieszkaniu czystsze jak nigdy dotąd - poczuj różnicę

Odkurzacz wodny Rainbow stale oczyszcza powietrze w pomieszczeniu, zarówno w trybie pracy pełnej, jak i ekonomicznej. Powietrze po przejściu przez separator filtra wodnego i neutralizator HEPA powraca do pomieszczenia całkowicie oczyszczone i nawilżone. Aby pomóc użytkownikom w sprzątaniu producent zainstalował specjalną funkcję dostępną w trybie ekonomicznym: odkurzacz najpierw wyrzuca drobną zawiesinę wodną do powietrza, która zwilża cząsteczki kurzu i powoduje ich osiadanie. Dopiero potem odkurzacz zasysa mokry kurz z powierzchni.
 

W rezultacie powietrze w pomieszczeniu staje się możliwie świeże i czyste. Rainbow to nie tylko odkurzacz, to potężna broń w walce o czystość powietrza i wszystkich powierzchni w domu. Dzięki wielostopniowemu systemowi filtracji Rainbow oczyszcza powietrze ze szkodliwych dla zdrowia człowieka alergenów. Poduszki lub zabawki można umieścić w specjalnej plastikowej torbie, a następnie włożyć do niej rurę odkurzacza z główną dyszą, a worek wokół niej ciasno zacisnąć. W ten sposób zakurzone powietrze jest wypompowywane i pompowane czyste i nawilżone. Dzięki odkurzaczowi Rainbow można również skutecznie czyścić ubrania na wieszaku w szafie.
 

Jak wiadomo, kurz domowy osiada również na kwiatach hodowanych w mieszkaniach. Do czyszczenia kwiatów w pomieszczeniach można użyć dyszy przeznaczonej do zbierania kurzu z delikatnych powierzchni. Szczotka nie uszkadza roślin, a kompresor pozwala zwilżyć liście przy jednoczesnym czyszczeniu. Ta sama dysza może być używana do czyszczenia legowisk dla zwierząt: usuwa brud i sierść bardziej efektywnie niż zwykła szczotka.
 

Odkurzacz z filtrem wodnym wady i zalety. Dlaczego warto i na co trzeba uważać?

Przejrzyj dokładnie nasz serwis - ofertę i bloga, a dowiesz się dlaczego warto sięgnąć po tego typu urządzenie (znajdziesz wady i zalety, jak przy każdym rozwiązaniu). Posiadanie takiego odkurzacza doceni każdy alergik, który walczy z roztoczami na każdy możliwy sposób. Posiadanie odkurzaczy z filtrem wodnym pozwala skutecznie oczyścić swój dom z dużej ilości alergenów.

Sprzęt może nie jest najtańszy - to jego główna wada, jednak warty jest swojego zakupu. Warto sprawdzić opinie użytkowników, aby się o tym przekonać. Wielu z naszych odbiorców od wielu już lat czyście swoje mieszkania, wymieniając cyklicznie nasz odkurzacz na nowy model. To wielofunkcyjne urządzenie, które ma o wiele więcej zalet niż wad, a dodatkowe wyposażenie sprawia, że temat sprzątania staje się przyjemnością, a nie przykrą koniecznośćią!

W celu złożenia zamówienia zapraszamy do kontaktu. < powrót do listy artykułów